Mieszkańcy mają nowe miejsce spotkań. Świetlica w Grochowej gotowa!

czwartek, 30.11.2023 11:24 1031 0

W poniedziałek 27 listopada nastąpił odbiór końcowy prac w świetlicy wiejskiej w Grochowej.

Podczas odbioru spotkali się przedstawiciele UMiG w Bardzie w osobach zastępcy burmistrza Rafała Batoga, sekretarza Andrzeja Czepieruka, kierownika Referatu Inwestycji Stanisława Gołębiowskiego oraz wykonawcy firmy Skomar.

Nowo powstały obiekt posiada 165 m 2, na które składa się sala konferencyjna, mała sala, sanitariaty, kuchnia wraz z zapleczem. Przy świetlicy powstał plac zabaw, boisko sportowe oraz miejsca postojowe wraz z drogą dojazdową wykonaną w kostce betonowej. Świetlica jest zasilana energią elektryczną pozyskiwaną z paneli fotowoltaicznych.

Na wyposażeniu sali są krzesła i stoły, które sołectwo zakupiło w ramach Funduszu Sołeckiego w ubiegłym roku. Ponadto trwa kompletowanie wyposażenia kuchni, które posłuży między innymi Kołu Gospodyń Wiejskich „Grochowianki”. Na wyposażeniu znajdzie się kuchnia ceramiczna, okap, taboret elektryczny, stoły robocze, zlewozmywak, lodówka oraz zabudowa meblowa.

Koszt inwestycji to 1 899 999,97 zł brutto, dofinansowanie wyniosło 1 274 000 złotych i pochodzi z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wyposażenie kuchni kosztowało 50  000 złotych z czego 35 000 złotych pochodzi z budżetu gminy, w tym 15 000 złotych z Funduszu Sołeckiego.

16 grudnia 2023r. odbędzie się uroczyste otwarcie świetlicy w Grochowej.

 

UMiG Bardo

Dodaj komentarz

Komentarze (0)