Mateusz Geroń nowym dyrektorem Ziębickiego Centrum Kultury

czwartek, 2.9.2021 08:35 376 0

Mateusz Geroń - wieloletni pracownik samorządowy, ostatnio Naczelnik Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Ziębicach, animator kultury, absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na specjalności Dziennikarstwo muzyczne oraz Kultura i media. Specjalista w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych, a także planowania i realizacji działań promocyjnych z ponad 10-letnim stażem pracy. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie, Strzelińskim Ośrodku Kultury oraz w ziębickim magistracie. Od lat jest również Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania GROMNIK. Z racji ukończonych studiów oraz osobistych zainteresowań posiada duże doświadczenie w planowaniu, organizacji i realizacji przedsięwzięć kulturalnych oraz współpracy z instytucjami kultury i organizacjami działającymi w sferze kultury.

 

W Strzelińskim Ośrodku Kultury koordynował m. in. realizację spektakli w ramach Programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Festiwalu Literacko-Artystycznego PRETEXTY organizowanego przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza. W Ziębicach był głównym pomysłodawcą programu wydarzeń związanych z obchodami 750. rocznicy zapisania pierwszego polskiego zdania w Księdze henrykowskiej.

O sobie mówi: "kulturalny freak". Na koncert ukochanego zespołu The Cure byłby gotów wybrać się nawet za ocean... Miłośnik teatru i dobrego kina. Żałuje wszystkich niezobaczonych koncertów i ciągle planuje nowe. Kultura jest fundamentem jego pasji i zainteresowań. Jest jego światem.

ZCK

Dodaj komentarz

Komentarze (0)