Matematyczne warsztaty dla rodziców i dziadków

środa, 24.5.2023 16:08 409 0

Przedszkole Publiczne nr 4 w Ząbkowicach Śląskich otrzymało grant na realizację zadań w ramach programu „Rosnę z matematyką” Fundacji mBank. Działania podjęte w ramach projektu „Matematyczna wiosna” obejmują szkolenie dla nauczycieli, innowacyjne w swej formule zajęcia matematyczne dla dzieci, inspirujące warsztaty dla rodziców i dziadków oraz rodzinny konkurs.

W kwietniu i w maju w poszczególnych grupach odbywały się warsztaty dla rodziców i dziadków. Podczas spotkań uczestnicy mogli nie tylko czynnie uczestniczyć w zaplanowanych matematycznych aktywnościach, ale i poznawać zabawy rozwijające logiczne myślenie i umiejętności matematyczne.

Podczas warsztatów nie zabrakło zabaw ruchowych, wspólnych tańców i plastycznych inspiracji, które posłużyły do kształtowania umiejętności matematycznych. Spotkania te były wskazówką dla uczestników, w jaki sposób w każdą aktywność z dzieckiem poprzez działania pozornie niezwiązane z zajęciami matematycznymi można wpleść elementy edukacji matematycznej. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)