Mariusz Grudzień o wyprawie na Broad Peak

czwartek, 4.12.2014 13:11 4644 0

37-letni bystrzyczanin, Mariusz Grudzień brał udział w tegorocznej Wyprawie Unifikacyjnej Polskiego Związku Alpinizmu „Polish Summer Expedition Broad Peak Middle, organizowanej w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera 2010-2015.


Celem wyprawy pod kierownictwem Jerzego Natkańskiego było zdobycie Broad Peak Middle (8016 m). W wyprawie udział wzięło ośmiu himalaistów. W nocy z 24 na 25 lipca, trójka z nich przeprowadziła heroiczną akcję ratując życie znajdującemu się w obozie na wysokości 7500 m, umierającemu himalaiście z Tajwanu. Wśród nich znalazł się także Mariusz Grudzień, pochodzący z Bystrzycy Kłodzkiej grotołaz, przewodnik górski a także członek Klubu Alpinistycznego Grupy Beskidzkiej GOPR i instruktor ratownictwa górskiego GOPR. Zawodowo także pracuje jako ratownik GOPR. Wspinał się m.in. w Kaukazie oraz Pamirze.

Jego postawa doceniona została przez władze Bystrzycy Kłodzkiej. Podczas spotkania w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Mariusz Grudzień otrzymał z rąk burmistrz, Renaty Surmy medal "Zasłużony dla Bystrzycy Kłodzkiej". 

Zachęcamy do obejrzenia relacji ze spotkania. 

 


 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)