komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 23 września 2019

Tekli, Boguslawa

Marcin Głowacki,wielokrotny Mistrz Świata w stuntridingu obronił kolejny tytuł - zwycięża w prestiżowych zawodach „Czech Stunt Day 2019"

środa, 21.8.2019 11:08 , komentarze: 3 , odsłony: 1697
kategorie artykułu:

Czech Stunt Day to 3 dni pełne emocji i zmagań najlepszych zawodników z całego świata, które odbyły się w dniach 16-18 sierpnia w Ostrawie. Po raz kolejny na prestiżowych, międzynarodowych zawodach w Stuntridingu najlepszym okazał się wielokrotny mistrz świata, ząbkowiczanin Marcin Głowacki. 

Czech StuntDays to największe i najbardziej prestiżowe międzynarodowe zawody na Świecie z największą liczbą zarejestrowanych zawodników. Impreza, która wzrosła do trzydniowej imprezy w sportach motorowych to nie tylko same zawody, ale także pokazy kaskaderskie, quady, drift taxi. Po prostu 100% adrenaliny i zabawy przez cały weekend w jednym miejscu.W zawodach  wzięło udział 62  zawodników z 19 krajów. Jako jedyne zawody na światowej scenie W-TEC CZECH STUNT DAY ma ośmioosobowe jury złożone z obecnych lub byłych zawodników z całej Europy. Wyniki są zatem najbardziej istotne. Czas przejazdu dla każdego zawodnika to 3 minuty i 30 sekund w którym prezentuje wszystkie swoje najlepsze sztuczki, oraz bonusowy trick który jest punktowany osobno tak zwany „best trick”.

- Edycja 2019 rozrosła się niesamowicie dynamicznie nie tylko organizacyjnie do 3-dniowych zawodów, ale przede wszystkim liczbą i różnorodnością uczestników, którzy przybyli z np. Indonezji, Niemiec, Finlandii, Estonii, Portugalii, Rosji, Japonii, Australii czy Brazylii - relacjonuje Marcin Głowacki. 

 Mistrz akrobatyki na motocyklu z Ząbkowic wygrał zawody zdobywając łącznie 162,175.

Impreza jest tradycyjnie prowadzona przez OstravaPolygon, który ma najwyższej jakości powierzchnię dla zawodników, ale także wystarczająco dużo miejsca dla obszarów prezentacji i programu towarzyszącego. Tegoroczna frekwencja edycja liczyła ponad 15,5 tys. ludzi.

 

CO TO JEST STUNT RIDING?

Mówiąc najprościej - akrobatyka w jeździe na motocyklu wymagająca najwyższej równowagi motocyklisty i doskonałej znajomości ograniczeń motocykla

  • Szybka lub wolna jazda na tylnym (wheelie) lub przednim kole (stoppie), kombinacja trudności tych elementów
  • Jazda w różnych kombinacjach i odmianach
  • Niezwykle wymagające i dynamiczne elementy akrobatyczne
  • Palenie gumy,driftowanie

- Łącząc szybką jazdę z wymagającymi technicznie sztuczkami koncentruje się na podstawowych kategoriach oceny, takich jak jazda na przednim i tylnym kole, palenie gumy, drift, akrobatyka, ale także ogólna ocena zawodnika czyli gładkość i trudność wykonania poszczególnych tricków będący ciągłością jednej sztuczki do drugiej, a także płynność przejazdu i dynamika , które są integralną częścią tego sportu - tłumaczy Marcin Głowacki.

 

 

 

Wasze komentarze

Supcio kuzyn
czwartek, 22.08.2019 09:59 autor: Sylwia
Brawo Korzeń, tak trzymaj!!!!!!
środa, 21.08.2019 13:44 autor: VitSpryt
Brawo Marcin
środa, 21.08.2019 13:25 autor: K+K
sobota, 21.9.2019 10:02
1
wtorek, 17.9.2019 12:05
13
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC