Marcin Głowacki mimo wypadku wygrał całą serię XDL Chapionship w USA!

poniedziałek, 25.9.2017 16:29 8086 7

Ząbkowiczanin Marcin Głowacki wygrał XDL Chapionship w Stanach Zjednoczonych w akrobacjach na  motocyklu. Odebrał tytuł dotychczasowemu pięciokrotnemu mistrzowi, i to mimo wypadku podczas jeden z serii zawodów.

XDL Championship to najważniejsza seria zawodów w USA z długą historią. Główna różnica między zawodami w Europie i USA  polega na tym, że w Stanach są o wiele większe prędkości, większa ilość driftów i większa agresja na przejazdach.

Pierwsze zwycięstwo w turnieju Głowacki zdobył w maju, pokonując Billa Dixona z USA, niekwestionowanego  mistrza w poprzednich seriach XDL Championship. Ostatnie dwa miesiące 28-latek z Ząbkowic Śląskich znowu spędził w Stanach, gdzie wziął udział w kolejnych trzech seriach zawodów.

W Kalifornii zajął 2 miejsce mimo bardzo groźnego wypadku, w Pittsburghu był już pierwszy, a w czwartej rundzie w Alabamie trzeci.

W klasyfikacji generalnej XDL Chapionship ząbkowiczanin zajął  pierwsze miejsce, a tym samym odebrał tytuł pięciokrotnemu mistrzowi poprzednich serii XDL.  Żadnemu Europejczykowi się to wcześniej nie udało!  „Korzeń” o takim sukcesie marzył podczas całej swojej 10-letniej kariery.

- Puchar XDL Sportbike Freestyle Championship Series 2017 jest w moich rękach! Na tą chwile czekałem 10 lat. Spełnienie marzeń i zwieńczenie wieloletniej pracy. W tym momencie mogę w głębi ducha powiedzieć ze jestem spełnionym sportowcem. Dziękuje rodzinie, znajomym, sponsorom za wsparcie oraz wszystkim którzy wierzyli we mnie i trzymali mocno kciuki – komentował zwycięstwo Marcin Głowacki.