komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 24 września 2020

Gerarda, Ruperta

„Mała książka – wielki człowiek” w ząbkowickiej bibliotece publicznej

piątek, 13.9.2019 10:54 , komentarze: 0 , odsłony: 441
kategorie artykułu:

Już po raz drugi nasza biblioteka bierze udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” - ogólnopolskiej kampanii, która ma zachęcić najmłodszych do czytania i korzystania z biblioteki. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię, a w przyszłości osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają. Ważną rolę odgrywa w tym procesie również biblioteka: uczy samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy.


Pierwsza wizyta w bibliotece jest niezwykle ważnym i zapadającym w pamięć przeżyciem dla najmłodszych miłośników książek, dlatego już od września 2019 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy czeka na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry start. 

W wyprawce dzieci w wieku 3-6 lat znajdą książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Trzeba tylko przyprowadzić malucha do biblioteki oraz wypożyczać i czytać mu książki.    Biblioteka w Ząbkowicach Śl. jest jedną z ponad 5200 bibliotek w Polsce biorących udział w tej kampanii społecznej realizowanej przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie zapraszamy do ząbkowickiej książnicy!

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 22.9.2020 12:06
poniedziałek, 21.9.2020 11:43
wtorek, 22.9.2020 09:42
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe