komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 25 stycznia 2020

Pawła, Miłosza

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Ząbkowicach Śląskich

piątek, 13.12.2019 10:12 , komentarze: 0 , odsłony: 612
kategorie artykułu:

W Ząbkowicach Śląskich działa Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

       Foto:pixabay.com/

Do Lokalnego Punktu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem mogąz głaszać się osoby, które są ofiarami przestępstw, członkami ich rodzin lub świadkami. Pomoc udzielana jest bezpłatnie po spełnieniu określonych wymogów.

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem ma swoją siedzibę w Ząbkowicach Śląskich, ul. Dolnośląska 18. Do dyspozycji beneficjentów codziennie od poniedziałku do piątku jest Osoba Pierwszego Kontaktu a dyżury w nim pełnią prawnicy i psychologowie. Zakres działania Lokalnego Punktu jest bardzo szeroki. Pomoc jest skierowana do wszystkich, którzy doznali krzywdy, stając się ofiarami przestępstw takich jak uszkodzenia ciała, bójki lub pobicia, wypadku komunikacyjnego, groźby karalnej, mobbingu, zgwałcenia i innej przeciwko wolności seksualnej, niealimentacji, kradzieży, rozboju, oszustwa, uszkodzenia mienia i innych. 

Udzielane w Lokalnym Punkcie wsparcie jest nieodpłatne i obejmuje: pomoc prawną, w tym mediacje, pomoc psychologiczną. W szczególnych przypadkach udzielana będzie także pomoc materialna tj. finansowanie kosztów świadczeń zdrowotnych, zakupu lekarstw i wyrobów medycznych, finansowanie kosztów związanych z kształceniem w szkołach, przedszkolach, w żłóbkach i klubach dziecięcych prowadzonych przez gminy, finansowanie szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe, pokrywanie kosztów zakwaterowania, dopłat do czynszu i opłat za media, a także pokrywanie kosztów żywności, zakupu odzieży, obuwia i środków czystości.

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem prowadzony jest przez Fundację Wspierania Inicjatyw Lokalnych PROBUS, która na ten cel otrzymała dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Powstały w regionie także Lokalne Punkty Pomocy w: Dzierżoniowie, Świebodzicach, Wałbrzychu, Boguszowie Gorcach i Okręgowy Ośrodek w Kłodzku.

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem ul. Dolnośląska 18 w Ząbkowicach Śląskich, czynny:

poniedziałki: 8:00-12:00
wtorki: 9:00-14:30
środy: 10:00-14:00
czwartki: 8:00-14:30
piątki: 10:00-14:00

tel. 517 932 524, email: swiebodzice@pomoc-pokrzywdzonym.pl

Infolinia czynna cała dobę, tel: 508 962 007

Więcej informacji na stronie www.pomoc-pokrzywdzonym.pl 

 

Wasze komentarze

piątek, 24.1.2020 00:00
środa, 22.1.2020 09:28
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec