Literacka wędrówka po "Odrzani" - spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą w Ziębicach

środa, 26.6.2024 10:40 705 0

24 czerwca, w kulturalnym ogrodzie Ziębickie Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Zbigniewem Rokitą, podczas którego wyruszono w fascynująca podróż w czasie i przestrzeni po ziemiach przyłączonych do Polski po 1945 roku.

Gości przywitał dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury Mateusz Geroń, a spotkanie moderowała Dominika Samborska, kierownik Biblioteki Publicznej w Ziębicach.
Barwna narracja autora - pełna reporterskiej pasji, rozbudowanej wiedzy historycznej, miłości do tych ziem i włóczenia się po nich - przyprawiona dużą dawką humoru i dystansu, sprawiła, że uczestnicy spotkania podzielili się swoimi doświadczeniami budowania tożsamości, pamięci tej indywidualnej, ale też rodzinnej, i tkaniem osobistych wspomnień. Nie zabrakło podpisywania książek oraz kuluarowych rozmów.

Spotkanie autorskie inicjuje projekt „Język. Pamięć. Tożsamość. Wędrówka po Ziemiach Odzyskanych" - dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2024.

 

Biblioteka Publiczna w Ziębicach

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)