komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Liga Turniejów Piłki Siatkowej 2020 im. Marcina Popędy

poniedziałek, 22.6.2020 11:10 , komentarze: 0 , odsłony: 1062
kategorie artykułu:

W sobotę 13 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach i w sali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego odbył się II Turniej Kwalifikacyjny Piłki Siatkowej im. Marcina Popędy. Turniej zorganizowany był przez Klub Piłki Siatkowej Faraon i Gminne Centrum Edukacji i Sportu. Do zawodów przystąpiło 8 drużyn rywalizując ze sobą w dwóch grupach. W Grupie A pierwsze miejsce wywalczył Sendit Wrocław, drugie Browar Bielawa, trzecie Faraon I Ziębice, czwarte APS Paczków. W grupie B pierwsze miejsce zajął Faraon II, drugie Volley Głuszyca, trzecie Na Bank Dzierżoniów, czwarte WKS Volley Innex Wilczyce.

Po rundzie kwalifikacyjnej drużyny, które zajęły I i II miejsce w grupach uzyskały awans do półfinałów. W meczu o piąte miejsce Na Bank Dzierżoniów pokonał Faraona I wynikiem 25:15, 23:25, 15:10. Siódme miejsce zajął zespół z Wilczyc, ósme drużyna z Paczkowa. W pierwszym półfinale Sendit Wrocław pokonał Volley Głuszycę 21:17 i 21:18. W drugim półfinale Browar Bielawa pokonała drużynę Faraona II wynikiem 21:15 i 21:19. W meczu o trzecie miejsce w turnieju Faraon II pokonał drużynę Volley Głuszycę 21:18 i 21:17.

W meczu finałowym spotkały się drużyny; Sendit Wrocław i Browar Bielawa. O zwycięstwie zadecydował dodatkowy set, który wygrała drużyna z Bielawy 11:10. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Dominik Chmielowiec, Piotr Chmielowiec, Maciej Byczek, Mateusz Polakowski, Miłosz Oporski i Kacper Szydziak.

Uroczyste podsumowanie sobotniego turnieju dokonał Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach Pan Andrzej Regner i przedstawiciel KPS Faraon Pan Paweł Dobrzański, którzy najlepszym drużynom wręczyli puchary. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Miłosz Oporski z Bielawy. Turniej stał na bardzo dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym.
III turniej kwalifikacyjny odbędzie się 11 lipca 2020 r.

 

GCEIS 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 23 godz temu
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.