komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 25 września 2020

Aurelii, Wladyslawa

Lekcje o Holocauście i tolerancji w kamienieckiej jedynce

wtorek, 5.11.2019 10:04 , komentarze: 0 , odsłony: 710
kategorie artykułu:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego  w Kamieńcu Ząbkowickim pod opieką pani Małgorzaty Wrońskiej przystąpili do realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego KROKUS. W ramach projektu  uczniowie posadzili cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitną na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedziły lekcje prowadzone przez uczniów,  podczas których młodzież dyskutowała na temat   tragicznych wydarzeń II wojny światowej ,o Holokauście i tolerancji we współczesnym świecie.

Podsumowaniem lekcji o Holocauście była wycieczka szkolna do Muzeum Auschwitz -Birkenau

w dniu 25.10.2019 r. pod opieką pań Małgorzaty Wrońskiej, Aleksandry Rembiasz, Agnieszki Hołowacz i Beaty Postawy. Celem wycieczki było poznanie miejsca, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych narodowościach. W trakcie zwiedzania młodzież dowiedziała się o warunkach życia więźniów, grupach narodowościowych, kategoriach i oznaczeniach więźniów, liczbie ofiar, sytuacji dzieci w obozie, eksperymentach medycznych, karach i egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu z obozu.

Drugim celem wycieczki było odwiedzenie miasta rodzinnego Jana Pawła II – Wadowic, gdzie uczniowie mogli zwiedzić Muzeum Dom Rodzinny polskiego Papieża.

Uczniowie pełni wrażeń i zadumy powrócili z wycieczki. Z pewnością na długo zapamiętają ważne wydarzenia z przeszłości naszego narodu i życia wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II.

 

 

Wasze komentarze

środa, 23.9.2020 13:08
1
wtorek, 22.9.2020 12:06
poniedziałek, 21.9.2020 11:43
wtorek, 22.9.2020 09:42
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe