komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 20 lutego 2019

Leona, Ludomira

Kurs przewodnicki po Geoparku Przedgórza Sudeckiego

wtorek, 5.2.2019 10:34 , komentarze: 0 , odsłony: 192
kategorie artykułu:

W imieniu Oddziału PTTK w Ząbkowicach Śląskich i Stowarzyszenia "Geopark Przedgórza Sudeckiego" zapraszamy wszystkich interesujących się mineralogią, geologią i geoturystyką na II Kurs Przewodnicki po Geoparku Przedgórza Sudeckiego.

Geopark Przedgórza Sudeckiego to obszar o wybitnych wartościach przyrody nieożywionej, w szczególności z zakresu mineralogii,  geologii oraz wartości kulturowych, rozciągający się od okolic Strzelina po okolice Strzegomia. Z uwagi na swoje wyjątkowe walory, prowadzone jest postępowanie zmierzające do wpisania Geoparku Przedgórza Sudeckiego na prestiżową listę Geoparków UNESCO. 

Przedgórze Sudeckie to niezwykle atrakcyjny region pod względem mineralogicznym, i ten aspekt będzie na kursie odgrywał najważniejszą rolę. Kurs odbędzie się w marcu br. w 3 dwudniowych sesjach weekendowych (teoria + wycieczka praktyczna), a zakończy się egzaminem, który będzie polegał na przygotowaniu własnej trasy zwiedzania jakiegoś ciekawego obiektu geoturystycznego. 

Kurs daje ogrom wiedzy mineralogicznej, geologicznej, przyrodniczej i krajoznawczej. Prowadzony jest przez znakomitych specjalistów z tych dziedzin z dr. Stanisławem Madejem i dr Robertem Tarką z Uniwersytetu Wrocławskiego na czele. Liczba miejsc jest ograniczona, tak więc warto się pośpieszyć. Każdy uczestnik po odbyciu kursu otrzyma blachę przewodnicką i zostanie wpisany na listę przewodników po geoparku. Bliższe informacje i zapisy prowadzi Oddział PTTK w Ząbkowicach Śląskich.

Jerzy Organiściak

 

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
poniedziałek, 18.2.2019 14:12
1
poniedziałek, 18.2.2019 12:15
poniedziałek, 18.2.2019 12:08
3
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork