Kto jeszcze będzie kandydatem na burmistrza Ząbkowic Śląskich? Wiemy kim jest Łukasz Słodyczka

niedziela, 4.2.2024 21:07 13886

Łukasz Słodyczka urodził się 4 lipca 1990 roku w Ząbkowicach Śląskich. 33-latek od ponad 10 lat pracuje jako ratownik medyczny w SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich. Posiada wykształcenie wyższe - ukończył studia I stopnia na kierunku politologia - specjalność: polityka bezpieczeństwa publicznego. Może pochwalić się również tytułem magistra z zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy na Uniwersytecie Wrocławskim.

 - Pragnę być burmistrzem, który słucha i działa dla dobra wspólnoty lokalnej. Razem możemy stworzyć lepszą gminę, w której każdy mieszkaniec ma szansę się rozwijać  i cieszyć wysoką jakością życia - mówi Łukasz Słodyczka. - Pragnę być Waszym głosem w kształtowaniu przyszłości naszej wspólnoty. Moje zaangażowanie w rozwój gminy oraz moje wartości oparte na otwartości, partycypacji społecznej i skutecznym zarządzaniu sprawiają, że jestem gotowy do służby jako Wasz burmistrz [...] - dodaje.

Prywatnie szczęśliwy mąż, członek lokalnych stowarzyszeń patriotycznych, inicjator projektów społeczno-kulturalnych, Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej. Z racji wykonywanego zawodu świadom zbawiennego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie.

 

Łukasz Słodyczka uzyskał tytuł ratownika medycznego i jest społecznym asystentem posła Marcina Gwoździa. Zajmuje się szeroko pojętą działalnością edukacyjną w zakresie udzielanie Pierwszej Pomocy, dawniej instruktor w Polskim Czerwonym Krzyżu, a obecnie Instruktor Kursów Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Doświadczony ratownik WOPR, instruktor rekreacji ruchowej o specjalności pływanie. Utytułowany trener i zawodnik ząbkowickiego klubu sportowego „Wataha” posiadacz III DAN Kickboxingu federacji WKA. Pasjonat podroży i morsowania.

 - Motywuje mnie chęć działania na rzecz naszej małej wspólnoty, dla dobra naszego miasta, w którym się urodziłem i mieszkam przez całe życie, ale przede wszystkim dla mieszkańców, którzy chcą zmian – mówi Łukasz Słodyczka.