Książka jest panaceum na każde czasy - spotkanie autorskie z Maxem Czornyjem

poniedziałek, 18.7.2022 14:18 805 0

W piątek, 15 lipca, w Bibliotece Publicznej w Ziębicach odbyło się spotkanie autorskie z Maxem Czornyjem- adwokatem i autorem bestsellerowych kryminałów, thrillerów psychologicznych, powieści obyczajowych i cieszących się ogromną popularnością powieści opartych na faktach. Łączna sprzedaż jego książek sięga 800 tysięcy egzemplarzy.

Szturmem wkroczył na polski rynek wydawniczy - debiutując w 2017 r. powieścią "Grzech". Od tamtej pory sukcesywnie wydaje kolejne powieści, które stają się bestsellerami, a grono miłośników jego twórczości ciągle wzrasta. Powieści autora to odważna, mocna, bezpardonowa literatura, pisana z dbałością o czytelnika, sięgającą po motywy ze świata kultury, filozofii, religii, a także postaci historyczne i losy zwykłych ludzi, wśród których może się znaleźć każdy z nas.

Spotkanie Maxem zgromadziło miłośników jego literatury z naszej gminy, ale także z innych regionów Dolnego Śląska. Gości przywitał kierownik ds. Organizacji i Rozwoju Ziębickiego Centrum Kultury Wiktor Ochał.
Długie, bo przeszło dwugodzinne spotkanie z autorem prowadziły kierownik Biblioteki Publicznej w Ziębicach Dominika Samborska oraz Joanna Sierka - bibliotekarz.

Rozmowa o książkach, początkach twórczości, procesie tworzenia, inspiracjach i planach na przyszłość była pretekstem do rozważań o kondycji jednostki we współczesnym świecie, wartościach, rzeczach ostatecznych i o wyborach, przed którymi stawia nas życie.Nie zabrakło pytań publiczności, rozmów z czytelnikami w kuluarach, podpisywania książek oraz sugerowania autorowi, że ziębicki kanibal Karl Denke, to potencjalny bohater kolejnej powieści.
Zgromadzeni spędzili wyjątkowy wieczór.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)