Kresowe świętowanie w kolędy ubrane

wtorek, 10.1.2023 08:38 402 0

Zapraszamy Państwa w muzyczną, kolędową podróż w czasie i przestrzeni. Zaśpiewają Państwo wspólnie z artystami znane pieśni takie jak: "Lulajże Jezuniu",,"Wśród nocnej ciszy", "Bóg się rodzi", a także usłyszą kolędy mniej popularne, które są częścią naszej dziejowej spuścizny i słychać w nich "pukanie słowiańskiej duszy". Z kolędą kresową zawitamy do Wilna gdzie przywita nas "Wileński anioł" i wyczarujemy Lwów w "Pastorałce Lwowskiej", "Pastuszku", bo tam jest "Wielkie święto".

Usłyszymy życzenia we lwowskiej mowie – w bałaku. Kolędami można opowiedzieć historię Polski, więc wybrzmi również kolęda zesłańców syberyjskich, w której do maleńkiego Jezuska będą wołać syberyjskie dzieci. Kolędy polskie są świadectwem minionych epok, ich wydarzeń i idei, ale kojarzą Nam się również z przyjemnością, ciepłem i radością. Nie zabraknie więc utworów "Serca nam się zgoją" i "Przekażmy sobie znak pokoju". Czasami łzy wzruszenia potrafią oczyścić "zakurzone zamki w drzwiach" do naszych serc... Zaśpiewajmy razem!

Koncert pt. "Kresowe świętowanie w kolędy ubrane" okraszony będzie słowem nawiązującym do kultury, tradycji i wspomnień wigilijnych wybitnych Polaków: Mickiewicza, Słowackiego, Chopina i Norwida, który pisał: "Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie".

W tę niezwykłą świąteczną, muzyczną podróż zabiorą Państwa wyjątkowi artyści polskich scen:
Barbara Droździńska - artystka urodzona w polskiej rodzinie w Kobryniu na Białorusi. Jej "kresowa dusza", ogromna wrażliwość i poczucie humoru pozwalają poruszać najczulsze struny ludzkich serc.

Grażyna Komicz - młoda, utalentowana śpiewaczka urodzona w polskiej rodzinie na Białorusi. Od dzieciństwa śpiewała wraz z rodzicami w zespole "Kresowiacy" promującym polską kulturę i tradycje na terenie Białorusi. Jej interpretacje budzą zawsze moc pozytywnych emocji wśród widowni.

Aurelia Sobczak - aktorka, scenarzystka i reżyserka. Choć sama nie śpiewa – śpiewająco, z wdziękiem i urokiem osobistym prowadzi wszystkie koncerty. Z wrodzoną sobie umiejętnością dawkuje publiczności uśmiech i wzruszenia.

prof. dr hab. Stanisław Górka - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog - nauczyciel emisji głosu w Akademii Teatralnej w Warszawie, współzałożyciel i lider Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę. Niestrudzony propagator kultury kresowej. Swoją elegancją słowa i kulturą muzyczną oczarowuje publiczność.

Aleksander Kamedulski - młody zdolny śpiewak, obdarzony pięknym barytonem. Absolwent Konserwatorium Claudio Abbado w Mediolanie, stypendysta Fundacji Księcia Lichtenstein. Wyjątkowy głos, wyjątkowa osobowość sceniczna.

Leonid Wołodko - swoim nietuzinkowym stylem muzycznym i zagadkową osobowością oczarowuje publiczność podczas koncertów. Śpiewa w kilkunastu językach. Nazywany jest ,,saperem” wśród wokalistów... bo piosenką potrafi rozbroić każde serce.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)