KOVALCZYK feat. Derrick McKenzie zagrają we WROCŁAWIU![wideo]

środa, 8.10.2014 14:58 3676 0

Na tegorocznym ETHNO JAZZ FESTIVAL we Wrocławiu, w dniu 19 października br. w Starym Klasztorze, wystąpi charyzmatyczny wokalista – KOVALCZYK (ząbkowiczanin Paweł Kowalczyk), największy „czarny” głos polskiego funky-jazzu, wraz z gościem specjalnym Derrickem McKenzie – perkusistą legendarnego zespołu JAMIROQUAI! Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej promującej analogowo zarejestrowaną płytę,„KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, która znalazła się w wielu zestawieniach i podsumowaniach najlepszych płyt 2013 r. Stało się tak nie tylko za sprawą zawartości muzycznej, ale również z uwagi na sposób realizacji. Materiał na płytę został w całości zagrany na żywo i zarejestrowany na taśmę analogową. Album po znakomitym przyjęciu w Polsce, został doceniony także za granicą w Izraelu, Libanie jak i Japonii gdzie powstał oficjalny fan page artysty. Zagraniczne media zwróciły uwagę na wysoki, światowy poziom muzyki.

 

Materiał, który usłyszymy podczas wrocławskiego koncertu, to wspaniałe brzmienia Big Band’ów z przełomu lat 50. i 60., które, były inspiracją muzyczną, połączone z nowoczesnymi i świeżymi brzmieniami funky, jazz i pop! Będzie to wyjątkowy koncert, gdyż na perkusji zagra Derrick McKenzie - groove master, time keeper - perkusista zespołu JAMIROQUAI, który pracował również jako muzyk sesyjny z takimi gwiazdami jak: John Newman, Diana Ross, Lucinda Belle Orchestra. Będzie to pełne doznań wydarzenie muzyczne i jedyna okazja do usłyszenia na żywo charyzmatycznego wokalisty KOVALCZYKA i światowej klasy perkusisty Derricka McKenzie grających w 11 osobowym składzie!

To wszystko sprawi, iż koncert będzie wydarzeniem z muzyką, jakiej jeszcze nie było na polskim rynku!

 

Artysta wrześniowym koncertem w Warszawie, który był transmitowany na żywo przez Polskie Radio RDC, zainaugurował trasę „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT – LIVE”, która zawita z koncertami do największych miast w Polsce. Na scenie artyście towarzyszyć będzie zespól w składzie: Derrick McKenzie, Filip Kuncewicz, Wojciech Ruciński, Paweł Jędrzejewski, Daniel Orlikowski, Przemek Wojsław, Michał Polcyn, Marta Podobas, Anna Żaczek i Kamil Bijoś.

Video teaser płyty:

 

Derrick McKenzie (UK) - groove master, time keeper - perkusista legendarnego zespołu JAMIROQUAI! Udzielał się również jako muzyk sesyjny współpracując z czołowymi artystami światowej sceny takimi jak: John Newman, Diana Ross, Lucinda Belle Orchestra i inni. Na perkusji zaczął grać w wieku 6 lat. Przez całe życie zdobywał muzyczne doświadczenie, grając z różnymi zespołami: Candyland, hip-hopowym Urban Species. Obecnie poza czynną działalnością w zespole Jamiroquai, występuje także z brytyjską formacją Shuffler, która serwuje wytrawną mieszankę muzyki funk, soulu i rocka.

Nikt ni

e zagra tego tak, jak on!

 

Oficjalna strona artysty: www.derrick-mckenzie.com

Polub fan page: https://www.facebook.com/derrickmckenzieinfo?fref=ts


KOVALCZYK BIG BAND PROJECT” ukazał się 12 listopada 2013 r. Wydawcą albumu jestartCONNECTION music, wytwórnia, którą założył KOVALCZYK. Dystrybucją projektu zajmuje sięWARNER MUSIC POLAND Sp. z o.o.


Obejrzyj, jak powstawała płyta na kanale YouTube: 
www.youtube.com/KOVALCZYKeu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)