komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Koronawirus: sytuacja w przedszkolach i żłobkach powiatu ząbkowickiego

piątek, 13.11.2020 11:59 , komentarze: 5 , odsłony: 3876
kategorie artykułu:

Od poniedziałku 9 listopada uczniowie szkół podstawowych i średnich uczą się zdalnie w domach. Normalnie funkcjonują za to przedszkola i żłobki. Sprawdziliśmy, jak funkcjonują one obecnie i czy wzrost zakażeń w powiecie ząbkowickim utrudnia pracę także w tych placówkach. 

 

fot. pixabay

 

W większości gmin powiatu ząbkowickiego przedszkola i żłobki funkcjonują normalnie - w gminie Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice i Złoty Stok. Niektóre z placówek nie miały od początku roku szkolnego żadnych problemów czy wyłączonych grup z powodu zakażenia wśród rodzin podopiecznych czy pracowników. 

Normalnym jest jednak, że przy dynamicznym wzroście zakażonych w powiecie kwarantanną mogą zostać objęte niektóre przedszkola, żłobki lub poszczególne oddziały. Obecnie w gminie Ząbkowice Śląskie tylko przez jeden dzień, 13 listopada, nie funkcjonuje jeden oddział przedszkola w Bobolicach. W gminie Ziębice w Przedszkolu Miejskim nr 1 wyłączony jest oddział żłobkowy. 

Pracę w przedszkolach mogą utrudniać także braki kadrowe.

- Pomimo nieobecności części pracowników przedszkole funkcjonuje normalnie. Niektórzy pracownicy są na zwolnieniach lekarskich, a niektórzy na zasiłkach opiekuńczych, gdyż mają dzieci w wieku szkolnym, które muszą pozostać w domach - mówi Marta Peglau, dyrektor Przedszkola Publicznego w Henrykowie z oddziałami w Wadochowicach i Krzelkowie.

- Nasze przedszkole od początku roku szkolnego funkcjonuje normalnie, żadna z grup nie była wyłączona. Jedynie mamy obecnie skrócony czas pracy, ze względu na zamkniętą kuchnię - mówi z kolei Katarzyna Kolega, dyrektor Przedszkola "Na Orlej Polanie" w Ziębicach. 

 

 

Wasze komentarze

Artykuł daleki od prawdy. Rzetelność tego tytułu już wielokrotnie daleka...
piątek, 13.11.2020 19:10 autor: Obiektywizm wg doby
SZCZERA PRAWDA !!!! BRAWO !!! Niejednokrotnie tu pisałem jaka tu...
piątek, 13.11.2020 20:17 autor: Mieszkaniec
piątek, 4.12.2020 14:40
6
czwartek, 3.12.2020 21:36
2
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele