komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 26 maja 2019

Filipa, Pauliny

Koncert zespołu "Śląsk" w Bardzie. Magdalena Cornelius Honorową Obywatelką miasta!

sobota, 1.9.2018 11:06 , komentarze: 0 , odsłony: 1441
kategorie artykułu:

W czwartkowy wieczór bardzka bazylika wypełniona była po brzegi. Stało się to za sprawą koncertu Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” z orkiestrą, którzy wraz z solistami Magdaleną Cornelius (mezzosporan), Małgorzatą Rodek (sopran), Adamem Sobierajskim (tenor) Makarym Pihura (bas) pod batutą Thomasa Corneliusa dali przepiękny i bardzo wzruszający koncert „Viva la Polonia”. Koncert odbył się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego.

Słuchacze nawet nie zauważyli, kiedy minęła godzina wspaniałego koncertu i nadszedł kulminacyjny moment – wręczenie pani Magdalenie Cornelius tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Bardo. Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański podziękował za wszelką działalność dla naszej gminy Pani Cornelius wygłaszając laudację (treść poniżej).

Magdalena Cornelius wzruszonym głosem podziękowała za wyróżnienie i przekazała na ręce Burmistrza nuty i słowa hymnu Barda. Jego autorem jest Thomas Cornelius, prywatnie jej mąż.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wykonania hymnu przez zespół Śląsk – owacjom nie było końca!

– Cieszy nas, że w Bardzie jest coraz większe zapotrzebowanie na tego rodzaju kulturę – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański – od kilkunastu lat staramy się, aby Bardo było miejscem spotkań doskonałych i wybitnych artystów z Polski i całego świata. I jak widać po wczorajszym koncercie – udaje nam się to – dodaje burmistrz.

Laudacja:

Szanowni Państwo!

Z prawdziwą przyjemnością podjąłem się wygłoszenia laudacji na cześć osoby, której działalność obserwuję z podziwem i uznaniem od wielu lat.

Okazją ku temu, było nadanie tytułu „Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Bardo” przez Radę Miejską w Bardzie – Pani Magdalenie Cornelius. Odznaczenie to przyznawane jest wyjątkowym postaciom: są to artyści, społecznicy, duchowni, którzy dzięki swoim dokonaniom tworzą niepowtarzalny klimat naszej Gminy. Każdy z nich na różnych etapach swojego życia wnosił cenny wkład w rozwój intelektualny i społeczny Barda oraz pomnażał jego duchowe i kulturowe dziedzictwo.

Ofiarowując dziś Pani Magdalenie Cornelius Honorowe Obywatelstwo naszego Miasta, chcemy powiedzieć, że widzimy w niej godnego przedstawiciela i dziękujemy za długoletnią działalność na rzecz naszej Gminy. Pani Magdalena Cornelius organizuje koncerty w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego, podczas których możemy usłyszeć  najlepszych artystów operowych, operetkowych i oratoryjnych z kraju i zagranicy.

Magdalena Cornelius – mezzosopranistka, artystka operowa. Urodziła się w Kłodzku. Jest absolwentką wydziału wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ukończyła również historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała pod kierunkiem wybitnych profesorów, tj.: Gloria Banditelli, Teresa Żylis-Gara, Hanna Rumowska, Carol Richardson-Smith, Christian Elssner, Claudia Eder. Występuje na scenach Europy i Azji. Była dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Barokowej w Kłodzku. Jest laureatką wielu prestiżowych festiwali zdobywając zaszczytne nagrody.

Dziś do kolekcji odznaczeń  pragniemy dodać najwyższe wyróżnienie Miasta i Gminy Bardo. Prosimy Panią, by przyjęła je wraz z najserdeczniejszymi życzeniami. Jest to dla nas niezwykły zaszczyt, że w tak pięknym dniu możemy złożyć Pani wyrazy głębokiego szacunku oraz życzenia zdrowia, dalszych sukcesów zawodowych i osobistych. Jesteśmy dumni, że do grona zasłużonych Obywateli dla naszego Miasta możemy dopisać Panią Magdalenę Cornelius. Gratulujemy i dziękujemy!

 

UMiG Bardo

 

Wasze komentarze


sobota, 25.5.2019 00:00
piątek, 24.5.2019 08:29
czwartek, 23.5.2019 12:27
środa, 22.5.2019 12:25
5
środa, 22.5.2019 10:30
wtorek, 21.5.2019 10:18
4
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC