komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

piątek, 14.9.2018 12:09 , komentarze: 0 , odsłony: 582
kategorie artykułu:

KOMUNIKAT

Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich w sprawie możliwości uznania terenu powiatu ząbkowickiego za urzędowo wolne od choroby Aujeszkyego u świń.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich informuje, że w związku z dobrą sytuacją epizootyczną na terenie Polski w zakresie występowania choroby Aujeszkyego u świń, Główny Lekarz Weterynarii planuje złożyć do Komisji Europejskiej wniosek o uznanie kolejnych regionów kraju za urzędowo wolne od wyżej wymienionej choroby. Wniosek ten obejmowałby region III województwa dolnośląskiego składający się z powiatów: ząbkowickiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego, oławskiego, strzelińskiego, świdnickiego, wałbrzyskiego i wrocławskiego.

Wobec powyższego, w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich, ul. Daleka 19, odbywają się spotkania/ konsultacje z hodowcami trzody chlewnej z terenu powiatu ząbkowickiego, na które zapraszam w dowolnym dniu od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 14.

W trakcie tych spotkań zostaniecie Państwo zapoznani ze wszystkimi następstwami uznania naszego powiatu za urzędowo wolny od wyżej wymienionej choroby, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści oraz ewentualnych utrudnień związanych z przemieszczaniem się świń pomiędzy regionami o różnym statusie epizootycznym. Będziecie Państwo mieli możliwość podpisania deklaracji, wyrażając tym samym swoje stanowisko odnośnie uznania powiatu ząbkowickiego za urzędowo wolny od choroby Aujeszkyego.

Niewątpliwą korzyścią będzie:

  1. Możliwość wysyłki świń bez konieczności dodatkowych badań i kwarantanny do wszystkich państw Unii Europejskiej,

  2. Po uznaniu całego kraju za urzędowo wolny od wyżej wymienionej choroby zwiększy się konkurencyjność i możliwości wysyłki świń oraz mięsa i produktów z tego mięsa, co wpłynie korzystnie na krajowy rynek wieprzowiny.

  3. Zmniejszy się ilość i częstotliwość poboru prób przez Inspekcję Weterynaryjną w ramach stałego monitorowania choroby.

Trudności dotyczyć będą jedynie przemieszczania na teren powiatu świń z tych regionów kraju oraz Unii Europejskiej, które jeszcze nie będą posiadały statusu urzędowo wolnego od tej choroby, co praktycznie dla hodowców z terenu powiatu jest bez znaczenia.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii pod numerem telefonu 74/8157-635.

Powiatowy 
Lekarz Weterynarii

 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 18.2.2019 14:12
1
poniedziałek, 18.2.2019 12:15
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA