komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 15 listopada 2018

Alberta, Leopolda

Komisja ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych - Ciepłowody

środa, 11.7.2018 12:43 , komentarze: 0 , odsłony: 198
kategorie artykułu:

Na mocy zarządzenia Nr 298 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 03 lipca 2018 r. została powołana Gminna Komisja do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, na obszarach dotkniętych zjawiskiem atmosferycznym - suszą na terenie gminy Ciepłowody w 2018 r.  

Do zadań w/w komisji m.in. należy:
1)  ustalenie, poprzez lustrację na miejscu zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej dotknietych suszą, stanowiących zagrożenie dalszego ich funkcjonowania - na wniosek osób fizycznych i prawnych prowadzącyh gospodarstwa rolne i działy specjalne produkcji rolnej, składanych w Urzędzie Gminy Ciepłowody, ul. Kolejowa nr 3, 57 - 211 Ciepłowody.
2) sporządzenie indywidualnych protokołów strat dla rolników poszkodowanych.

Stosowane wzory wniosków wraz z załącznikami zostały zamieszcone na stronie BIP Urzędu w zakładce pn. "Formularze do pobrania" - Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

W/w wzory oraz oświadczenia jak i stosowne wytyczne znajdują się również na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego  we Wrocławiu - www.duw.pl zakładka Urząd - Wydziały - Wydział Nieruchomości, Rolnictwa i Środowiska - Oddział Rolnictwa i Środowiska.

Zaznaczenia wymaga, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wytycznymi, Komisja może szacować szkody w uprawach na kategoriach gleb ujętych w monitoringu suszy prowadzonym przez Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, dla których system wskazuje zagrożenie wystąpienia tych zjawisk.

żródło: UM Ciepłowody

 

Wasze komentarze


wczoraj, 16 godz temu
wtorek, 13.11.2018 20:15
wtorek, 13.11.2018 08:44
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA