komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Święty Jerzy oficjalnie patronem Ziębic

poniedziałek, 25.4.2016 06:30 , komentarze: 22 , odsłony: 12125
kategorie artykułu:

23 kwietnia zapisze się w historii Ziębic jako data ogłoszenia świętego Jerzego patronem miasta. Na oficjalne obchody zjechali się duchowni, samorządowcy i parlamentarzyści z regionu.

Uroczystość rozpoczęła się sesją rady miejskiej, podczas której przekazano władzom  miasta dekret Stolicy Apostolskiej o zatwierdzeniu św. Jerzego Kapadockiego jako patrona Miasta Ziębice.

Następnie przemaszerowano pod Bazylikę Mniejszą, gdzie poświęcony został odrestaurowany portal i fasada kościoła.  Ukoronowaniem tego historycznego wydarzenia była msza święta. Liturgii przewodniczył metropolita wrocławski arcybiskup Józef Kupny.

Po mszy uroczystość przeniosła się na Rynek, gdzie odbył się jarmark odpustowy z występami artystycznymi.

 

foto: UMiG Ziębice

 

Wasze komentarze

Nie ma innych postaci tylko jakichś świety...co to za moda teraz
niedziela, 01.05.2016 20:39 autor: Kuba_

jeszcze jedno . co to za uroczystość jak jarosława nie było kaczyńskiego oczywiście . nie zdziwię się jak jarosław jeżego z patronowania zwolni za brak zaproszenia ha ha ha
środa, 27.04.2016 21:08 autor: sylwester

no to teraz ziębice będą krajem miodem i mlekiem płynącym . św jeży wam to wszystko da prawie za darmo . jeży nic nie weźmie . ale księżulki wydoją do ostatniego grosza !!!
środa, 27.04.2016 21:04 autor: sylwester

piękna uroczystość! Byłam wzruszona jako mieszkanka Ziębic!
poniedziałek, 25.04.2016 09:02 autor:

o jejku . orgazm był ???
środa, 27.04.2016 20:59 autor: sb

Cytując Józefa Piłsudskiego "Religia jest dla ludzi bez rozumu."
wtorek, 26.04.2016 09:11 autor: DD

Gratuluję Ziębicom patrona i pięknej uroczystości!
wtorek, 26.04.2016 09:32 autor: Jerzy Organiściak

Nie bądź taki mądry mądralo ! Coś czuję że jesteś nauczycielem byłym wielbicielem Herbiego albo Regnera.
poniedziałek, 25.04.2016 20:00 autor: Do ucznia

to jest porażka dla Ziębic nie czytata może pisata wystąpienie fatalne o zgrozo .
poniedziałek, 25.04.2016 18:44 autor: autor

Piękna powinna być miss, a burmistrz mądra.
poniedziałek, 25.04.2016 19:09 autor: miss-ka

Widać,że nie wszyscy pogodzili się z porażką w wyborach.Szukają dziury w całym.Przynajmniej coś się dzieje.
poniedziałek, 25.04.2016 19:04 autor: megan

A teraz dobudowac jeszcze dwa koscioly i pozmieniac nazwy ulic na swietych i bedzie git.
poniedziałek, 25.04.2016 08:55 autor: kris

jestem za, utrzeć nosa takim burakom jak ty
poniedziałek, 25.04.2016 17:37 autor:

W szkole podstawowej dzieci uczą się czytania ze zrozumieniem, p. Bira powinna cofnąć się do szkoły podstawowej, nie potrafi nawet przeczytać tego co ma napisane, a kwiaty to nie miotła i trzyma się do góry pani "burmistrz"
poniedziałek, 25.04.2016 11:31 autor: uczeń

W szkole podstawowej dzieci uczą się czytania ze zrozumieniem, p. Bira powinna cofnąć się do szkoły podstawowej, nie potrafi nawet przeczytać tego co ma napisane, a kwiaty to nie miotła i trzyma się do góry pani "burmistrz"
poniedziałek, 25.04.2016 11:21 autor: uczeń

Koncert Dżem w Ząbkowicach Śląskich

27.08.2016 21:30

Ząbkowice Śląskie (Dolnośląskie) - Planty Zamkowe, ul. Krzywa


https://www.facebook.com/Fan
page.Dzem
poniedziałek, 25.04.2016 11:09 autor: xxxxx

wczoraj, 18 godz temu
1
poniedziałek, 18.1.2021 12:06
8
poniedziałek, 11.1.2021 16:18
3
piątek, 8.1.2021 09:35
sobota, 2.1.2021 10:01
10
czwartek, 31.12.2020 21:17
8
czwartek, 31.12.2020 11:02
1
czwartek, 31.12.2020 10:49
7
czwartek, 31.12.2020 00:00
5
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe