Ponad 7 milionów 600 tysięcy na "Ciepłe Mieszkanie" w gminie Ząbkowice Śląskie

poniedziałek, 3.10.2022 10:02 1445 3

W poniedziałek 3 października gmina Ząbkowice Śląskie podpisała umowę o dofinansowanie w ramach programu "Ciepłe Mieszkanie". Kwota dofinansowania - 7 625 000 zł -  zostanie przeznaczona dla mieszkańców gminy na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w lokalach mieszkalnych.

- Warto dodać, iż nasza gmina jest liderem na Dolnym Śląsku jeśli chodzi o udział w Programie "Czyste Powietrze" i pilotażu "Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych" i w związku z tym, podpisała umowę jako pierwsza na Dolnym Śląsku i druga w Polsce. Nabór dla mieszkańców zostanie ogłoszony wkrótce - zapowiada burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek. 

 „Ciepłe Mieszkanie” to program priorytetowy dla gmin, które następnie będą ogłaszać nabór na swoim terenie dla osób fizycznych, posiadających tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym na przedsięwzięcia dotyczące wymiany wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służących do ogrzewania lokalu mieszkalnego na efektywne źródła ciepła lub podłączenie do efektywnego źródła ciepła w budynku.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Korek poniedziałek, 03.10.2022 11:43
Fajny chłop ten Pan Orzeszko jak się z kolegował z PIS em to efekty jego pracy widać od razu
koba wtorek, 04.10.2022 12:52
P.Burmistrzu, proszę się trzymać z daleka od tej kasty wyniszczającej nasz kraj
Pablo poniedziałek, 03.10.2022 10:59
Efektywne, ekologiczne, energooszczędne te pojęcia mocno się zdewaluowały w obecnej sytuacji na rynku zrodel energii. Ciekawy jestem czy? i ile? osób skarze się dobrowolnie na jeden rodzaj " paliwa" bez cen gwarantowanych .