[FOTO] Małe jest piękne - festyn "Szczepimy się z KGW" w Śremie

wtorek, 21.9.2021 09:35 3816 7

 W jednym z najmniejszych sołectw w gminie Kamieniec Ząbkowicki mieszkają i działają ludzie o ogromnych sercach. W ostatnią sobotę w śremskiej świetlicy zorganizowali piknik „Szczepimy się”. Przez kilka godzin można było korzystać z wielu atrakcji, przygotowanych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Był to festyn, podczas którego można było się zaszczepić przeciw Covidowi-19, a także zmierzyć ciśnienie, poziom cukru oraz uzyskać porady od pań z ząbkowickiego Punktu Szczepień.

Przygotowano również coś dla ciała i dla ducha. Można było skonsumować pożywną  grochówkę oraz gołąbki, a na deser równie smaczne domowe wypieki. Najmłodsi mogli skorzystać z przejażdżki na osiołku, wykonać ogromne bańki mydlane, a wszyscy chętni mogli upiększyć swoje buzie artystycznymi malunkami.

Udaną imprezę przygotowały panie ze Stowarzyszenia „Razem Zmienimy Przyszłość” – Małgorzata Załęska i Paulina Zielińska oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich ze Śremu Renata Jankojć, którym pomagali wolontariusze, mieszkańcy Śremu oraz Kamieńca Ząbkowickiego.

Ważnym i pożytecznym prezentem dla każdego uczestnika była kamieniecka „Koperta życia” oraz folder „Śrem dawniej i dziś” wydany przez Stowarzyszenie „Razem Zmienimy Przyszłość” we współpracy z obecnymi i byłymi mieszkańcami sołectwa.       

 

 

Foto: Paulina Zielińska

Tekst: Krzysztof Woliński

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

Logiczny piątek, 24.09.2021 08:46
Ja wiem że może nie jestem zbyt mądry, ale przeżyłem już te 40 lat i nie pamiętam tak śmiertelnej choroby jak covid, ale co gorsza dlaczego ludzi trzeba tak strasznie namawiać aby się szczepili na te śmiercionośna zarazę bo skoro zbiera tak śmiertelne żniwo i jest tak niebezpieczna a to powinno być widać gołym okiem to ludzie powinni się szczepić z własnej woli bez specjalnego zachęcania. Gdyby ktoś teraz wynalazł szczepionkę na raka idę się szczepić od razu bez ani chwili namysłu i nikt nie musiałby mnie zachęcać (codziennie umiera na ta chorobę 273 osoby). Ci ludzie którzy dotychczas się zaszczepili to ludzie w większość którzy boją się że gdzieś nie wejdą lub nie wyjadą niż zachorują.
niedziela, 26.09.2021 07:25
Na oglądałeś/aś się TVP i wypisujesz bzdury
ludzie w krajach rozwiniętych będą chorować dlaczego bo jedzą śmieciowe jedzenie naszpikowane konserwantami chemią itp
w Afryce ludzie nie chorują ?
wtorek, 21.09.2021 21:11
Ile poszło butelek nalewek i Pak-paków
wtorek, 21.09.2021 12:53
Ile osób zostało zaszczepione ?
Jaki lekarz badał chętnych do zaszczepienia ?
Dlaczego władz Gminy nie zaproszono do szczepienia a powinni się zaszczepić ,nie widać ,żeby panie z koła się szczepiły ani sołtys
Wiesz kto wtorek, 21.09.2021 20:29
Kaziu,przyjdź to Ci na wszystkie pytania odpowiem
Hałocha wtorek, 21.09.2021 20:52
co odmowa rozliczenia środków
odmowa udostepnienia informacji publicznej
jaki to był festyn skoro nie mieli zezwoleń
i tak się kręci lody i watę cukrową
wtorek, 21.09.2021 12:59
Ile kosztowało zorganizowanie tego szczepienia na końcu świata ???? i kto za to zapłacił ???