Chciał skoczyć z 4 piętra. Tragedii zapobiegli policjanci

środa, 7.7.2021 19:45 4617 2

Ząbkowiccy policjanci uratowali 62-latka, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych udało się zapobiec tragedii. Mężczyzna został w ostatniej chwili ściągnięty z barierek na 4 piętrze budynku mieszkalnego, a następnie przekazany ratownikom medycznym.

W poniedziałek ząbkowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chce skoczyć z 4 piętra budynku mieszkalnego w Ząbkowicach Śląskich.

- Mundurowi niezwłocznie udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres. Nie był on jednak precyzyjny, co do miejsca interwencji. Kiedy tylko policjanci zauważyli mężczyznę przekazali dokładną lokalizację straży pożarnej i ratowników medycznych, natomiast sami wbiegli na 4 piętro i rozpoczęli rozmowę z 62-latkiem. Mężczyzna początkowo nie reagował na ich słowa i wychylał się niebezpiecznie z 4 piętra na ulicę. Nadal nie przestając mówić policjanci skracali dystans, który dzielił ich od mieszkańca Ząbkowic Śląskich. Wykorzystując krótki moment kiedy mężczyzna odwrócił od nich wzrok złapali go za ręce i ściągnęli bezpiecznie z barierek - informuje st.asp. Katarzyna Mazurek, oficer prasowy KPP w Ząbkowicach Śląskich

Następnie 62-latek został przekazany wezwanemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego, który udzielił mu dalszej pomocy.

- Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji policjanci uratowali życie mężczyzny - podsumowuje policjantka. 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

***** *** czwartek, 08.07.2021 02:18
Jak by chciał skoczyć to by to zrobił gość potrzebuje pomocy bo chciał zwrócić na siebie uwagę inaczej nie potrafi poprosić o pomoc. Brawo dla dzielnej milicji
*** ** * **** czwartek, 08.07.2021 04:01
Ty widzę że też potrzebujesz pomocy.