Punkt Szczepień Powszechnych w Ząbkowicach czynny także w piątek

środa, 9.6.2021 08:22 1600 1

Punkt Szczepień Powszechnych w Ząbkowicach Śląskich czynny w najbliższy piątek od godz. 8:00 przy ul. Kusocińskiego 17 w Ząbkowicach Śląskich (hala namiotowa na boisku Orlik).

 

Zapraszamy do rejestracji wszystkie chętne osoby. Ponadto informujemy, że od 7 czerwca br. rozpoczęły się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Obecnie uczniowie mogą szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele - w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych.

Nastolatka na szczepienia można zarejestrować przez:

  1. bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989,
  2. kontaktując się z wybranym punktem szczepień -  74 6 404 444 (Salus Centrum Medyczne Sp. z o.o. – Ząbkowice Śląskie),
  3. wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie,
  4. e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl- Otwórz na nowej karcie.

Aby zakwalifikować się na szczepienie, trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz jest dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy osoba może być zaszczepiona tego dnia. Wypełnia go osoba szczepiona wraz z opiekunem prawnym, ten ostatni musi go podpisać.

Podczas szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12-15 lat będzie konieczna obecność rodzica lub opiekuna prawnego - tak samo, jak w przypadku dzieci starszych. To oni muszą wyrazić zgodę na szczepienie.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie (https://www.gov.pl/web/szczepimysie- Otwórz na nowej karcie).

 

Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo.
Zachęcamy do szczepień!

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Artur Duleba sobota, 12.06.2021 12:56
Niesamowite, ze do szczepien ratujacych zycie trzeba namawiac ustnie i pisemnie oraz tworzyc zachety finansowe, np. w postaci loterii. Gdy tylko mialem mozliwosc, to wzialem bez zadnego wahania dwie dawki szczepionki i dziwie sie calej sytuacji.
Znowu za chwile przyjada na lato ludzie z Wielkiej Brytanii i zacznie sie u nas nowa fala zwiazana z odmiana Delta, bo przeciez tam sie powoli zwieksza, mimo ze wsrod ponad 50% doroslych juz maja komplet szczepien. Musi byc komplet szczepien wsrod zdecydowanej wiekszosci ludzi, ale ANTYSZCZEPY zrobia wszystko, zeby wciaz gineli niewinni ludzie.
Dane z Anglii wskazuja, ze wsrod starszych bialych ludzi jest znacznie wiecej zaszczepionych niz wsrod ludzi z Azji lub Afryki, ktorzy zamiast bac sie skutkow wirusa, to boja sie skutkow szczepionki. Tak samo wsrod dobrze wyksztalconych i mieszkajacych w bogatych miejscach jest wiecej zaszczepionych niz wsrod biedakow i i ciemnogrodu.
https://www.bbc.com/news/h
ealth-55274833