komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 12 czerwca 2021

Janiny, Onufrego

Inspektorzy WIOŚ znaleźli przyczynę zanieczyszczenia Nysy Kłodzkiej

czwartek, 15.4.2021 16:23 , komentarze: 5 , odsłony: 3517
kategorie artykułu:

W związku z zanieczyszczeniem rzeki Nysa Kłodzka inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu przeprowadzili oględziny terenu. Pobrano próbki wody do badań i ustalono, że źródłem zanieczyszczenia była plastikowa beczka, przyniesiona wraz nurtem rzeki. 

Źródło: Archiwum Delegatura WIOŚ w Wałbrzychu

 

W ubiegłym tygodniu doszło do zanieczyszczenia rzeki Nysy Kłodzkiej substancją niewiadomego pochodzenia. Inspektorzy z Delegatury w Wałbrzychu udali się na miejsce zdarzenia, tj. do miejscowości Przyłęk, a następnie dokonali oględzin rzeki. W trakcie wizji podjęli decyzję o pobraniu prób wody celem wykonania analizy identyfikacyjnej zaobserwowanego zanieczyszczenia w Nysie Kłodzkiej. Jednocześnie ustalono potencjalne źródło zanieczyszczenia, o czym powiadomiono właściciela zakładu, z którego najprawdopodobniej pochodziło zanieczyszczenie.

- Pracownicy wskazanego zakładu dokonali przeglądu instalacji. Podczas przeglądu oraz dodatkowych prac porządkowych zidentyfikowano plastikową beczkę wypełnioną czarną oleistą substancją. Beczka została przyniesiona wraz z nurtem rzeki i unieruchomiona w danym miejscu. Z uszkodzonego zbiornika powoli wydobywała się substancja zanieczyszczająca - informuje WIOŚ.

Aby wykluczyć przedostanie się zanieczyszczenia z pobliskiego zakładu przeprowadzono dodatkowe czynności wyjaśniające, m.in. zakład przekazał inspektorom karty charakterystyki stosowanych substancji smarujących oraz olei technologicznych używanych podczas pracy zakładu. Dokumentacja zostanie przeanalizowana, a następnie będzie porównywana z wynikami badań pobranych prób wody.

- O fakcie stwierdzenia obecności beczki, która mogła być powodem zanieczyszczenia rzeki powiadomiono Wody Polskie oraz przedstawicieli Urzędu Gminy. Aktualnie trwają dalsze czynności rozpoznawcze. Oczekujemy także na wyniki pobranych prób z rzeki - przekazuje WIOŚ. 

 

 

 

Wasze komentarze

większej ściemy nie widziałem,beczka sama się przyniosła i garnuszkiem wylewała olej do rzeki,za co ci ludzie tzw.inspektorzy biorą pieniądze,wzyscy wiedzą,że ta firma z Bardo-Przyłęk pracuje na różnych tokarkach czy obrabiarkach,a te zużywają b.duże ilości oleistych płynów chłodzących a dalej to sobie można dopowiedzieć,i tak to leci bezkarnie od lat,teraz do tej żródlanej wody wpuszczono pstrągi dobre to wszystko
czwartek, 15.04.2021 21:11 autor: autor

https://www.bisnode.pl/firma/?id=2141658
&nazwa=KOMENDA_G%c5%81%c3%93WNA_POLICJI
czwartek, 15.04.2021 20:27 autor:

piątek, 11.6.2021 11:03
6
czwartek, 10.6.2021 16:10
czwartek, 10.6.2021 09:22
1
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.