komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 23 listopada 2020

Adelii, Klemensa

19 i 23.10. Muzykoterapia i joga śmiechu w ZOK-u

czwartek, 15.10.2020 10:41 , komentarze: 0 , odsłony: 390
kategorie artykułu:

Ząbkowicki Ośrodek Kultury informuje, że już w najbliższy poniedziałek (19.10) oraz w piątek (23.10) odbędą się spotkania organizacyjne dotyczące zajęć oraz warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i seniorów.

MUZYKOTERAPIA | Kąpiel w dźwiękach – koncert relaksacyjny.

Spotkanie organizacyjne w poniedziałek - 19.10 w ZOK-u.

  • 18:00 - dzieci (obowiązkowa obecność rodzica)
  • 19:00 - młodzież oraz dorośli

Muzyka może wywoływać różne emocje, dlatego ważne jest, jakiego jej rodzaju słuchamy. Utwory spokojne potrafią unormować ciśnienie krwi i poprawiać nastrój, co wpływa na pozytywne efekty muzykoterapii. Muzyka, której towarzyszą bębny, a więc wyraźny rytm, pobudza pracę serca, podnosi ciśnienie krwi, rozbudza energię do życia i działania. Takie pozytywne właściwości może mieć muzyka kubańska, afrykańska czy bałkańska.

Obecnie muzykoterapia została poddana wielu badaniom naukowym i zyskała status dziedziny medycyny. Muzykoterapia to: łagodzenie bólu przy zastosowaniu odpowiednio dobranej muzyki, oddziaływanie muzyką w chorobach psychosomatycznych, a także w rehabilitacji narządów ruchu, uspokojenie, rozluźnienie organizmu, zabawa, wytworzenie za pośrednictwem muzyki równowagi pomiędzy sferą przeżyć emocjonalnych a procesami fizjologicznymi, aktywizacja emocji, poprawienie nastroju podopiecznego oraz dostarczenie pozytywnych przeżyć od dzieci po seniorów.

JOGA ŚMIECHU | dla dzieci oraz dorosłych

Spotkanie organizacyjne w piątek - 23.10 w ZOK-u.

  • 18:00

W Yodze Śmiechu nie jest istotny stopień zaawansowania i sprawności fizycznej. Może ją praktykować każdy, bez względu na wiek. Podczas warsztatów będziemy docierać do naszej natury, pełnej radości, miłości i wolności. Świadomie otworzymy się na doświadczanie siebie w bezpiecznej przestrzeni pełnej akceptacji i wsparcia. Śmiech i praca z głosem rozluźniają nasze ciało, wyciszają umysł, dzięki temu łatwiej nam skontaktować się ze sobą. Warsztaty będą prowadzone z wykorzystaniem Jogi Śmiechu, uwalniania głosu, ćwiczeń energetycznych, medytacyjnych, pracy z przeponą, świadomego oddechu, uważności i koherencji serca... Nie musimy mieć doświadczenia, aby praktykować Yogę Śmiechu i odczuwać jej dobroczynne skutki.

 

Wasze komentarze

SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele