komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 czerwca 2021

Alicji, Alojzego

19 i 23.10. Muzykoterapia i joga śmiechu w ZOK-u

czwartek, 15.10.2020 10:41 , komentarze: 0 , odsłony: 668
kategorie artykułu:

Ząbkowicki Ośrodek Kultury informuje, że już w najbliższy poniedziałek (19.10) oraz w piątek (23.10) odbędą się spotkania organizacyjne dotyczące zajęć oraz warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i seniorów.

MUZYKOTERAPIA | Kąpiel w dźwiękach – koncert relaksacyjny.

Spotkanie organizacyjne w poniedziałek - 19.10 w ZOK-u.

  • 18:00 - dzieci (obowiązkowa obecność rodzica)
  • 19:00 - młodzież oraz dorośli

Muzyka może wywoływać różne emocje, dlatego ważne jest, jakiego jej rodzaju słuchamy. Utwory spokojne potrafią unormować ciśnienie krwi i poprawiać nastrój, co wpływa na pozytywne efekty muzykoterapii. Muzyka, której towarzyszą bębny, a więc wyraźny rytm, pobudza pracę serca, podnosi ciśnienie krwi, rozbudza energię do życia i działania. Takie pozytywne właściwości może mieć muzyka kubańska, afrykańska czy bałkańska.

Obecnie muzykoterapia została poddana wielu badaniom naukowym i zyskała status dziedziny medycyny. Muzykoterapia to: łagodzenie bólu przy zastosowaniu odpowiednio dobranej muzyki, oddziaływanie muzyką w chorobach psychosomatycznych, a także w rehabilitacji narządów ruchu, uspokojenie, rozluźnienie organizmu, zabawa, wytworzenie za pośrednictwem muzyki równowagi pomiędzy sferą przeżyć emocjonalnych a procesami fizjologicznymi, aktywizacja emocji, poprawienie nastroju podopiecznego oraz dostarczenie pozytywnych przeżyć od dzieci po seniorów.

JOGA ŚMIECHU | dla dzieci oraz dorosłych

Spotkanie organizacyjne w piątek - 23.10 w ZOK-u.

  • 18:00

W Yodze Śmiechu nie jest istotny stopień zaawansowania i sprawności fizycznej. Może ją praktykować każdy, bez względu na wiek. Podczas warsztatów będziemy docierać do naszej natury, pełnej radości, miłości i wolności. Świadomie otworzymy się na doświadczanie siebie w bezpiecznej przestrzeni pełnej akceptacji i wsparcia. Śmiech i praca z głosem rozluźniają nasze ciało, wyciszają umysł, dzięki temu łatwiej nam skontaktować się ze sobą. Warsztaty będą prowadzone z wykorzystaniem Jogi Śmiechu, uwalniania głosu, ćwiczeń energetycznych, medytacyjnych, pracy z przeponą, świadomego oddechu, uważności i koherencji serca... Nie musimy mieć doświadczenia, aby praktykować Yogę Śmiechu i odczuwać jej dobroczynne skutki.

 

Wasze komentarze

ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie