komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 27 stycznia 2021

Przybysława, Anieli

Spotkanie samorządowców z ministrem Dworczykiem

środa, 10.6.2020 13:44 , komentarze: 16 , odsłony: 5788
kategorie artykułu:

9 czerwca w Urzędzie Miejskim w Złotym Stoku minister Michał Dworczyk, wicemarszałek Grzegorz Macko, senator Aleksander Szwed i poseł Marcin Gwóźdź spotkali się z samorządowcami z powiatu ząbkowickiego.

Podczas spotkania omówiono stan zagrożenia epidemicznego na terenie powiatu ząbkowickiego, wyzwania i zadania samorządów w tym zakresie, obniżenie dochodów podatkowych z tytułu udziału gmin w podatku dochodowym od osób fizycznych, jak również dostępność i realizację zadań związanych z pomocą udzielaną przedsiębiorcom w ramach tarcz antykryzysowych. 

Ważnym punktem spotkania było odniesienie się do proponowanego przez Zarząd województwa dolnośląskiego podziału województwa dolnośląskiego w przyszłej perspektywie unijnej na lata 2021- 2027 i wypracowanie jak najlepszych instrumentów finansowych dla naszego regionu. Dysproporcje rozwojowe pomiędzy południem i północą Dolnego Śląska wymagają szczególnej interwencji i subsydiarnego podejścia, tak aby samorządy o niższych dochodach mogły realizować inwestycje z wykorzystaniem środków unijnych i krajowych. Szef kancelarii PRM M. Dworczyk poinformował o zaawansowaniu prac dokumentacyjnych związanych z budową drogi S8 Magnice – Kłodzko.

Spotkanie było okazją do podziękowania Rządowi RP za realizowane programy, w szczególności Fundusz Dróg Samorządowych, Maluch Plus oraz do zasygnalizowania potrzeb naszych samorządów.

UM Złoty Stok

 

Wasze komentarze

Może Gwóźdź przywiózł decyzje na budowę nowej stacji pogotowia w Ząbkowicach. Chodzi o tę obietnicę sprzed kilku lat kiedy kandydował do Rady Powiatu.Wtórował mu doktor Henryk Szymański.Na tej obietnicy wjechali do rady...i na obietnicy się skończyło.Teraz Gwóźdź jest w sejmie z bardzo ważną misją.Mianowicie podnosi rękę w czasie głosowania jak mu prezes każe .Kolejna marionetka. Czy coś w Ząbkowicach przybyło?? Nie kojarzę.Dokładnie 5 lat temu był w Z. duda...obiecał cuda na kiju łacznie z drogą Wrocław - Kudowa.Miała być gotowa w ciągu 2-ch lat. Do dzisiaj ani śladu po tej obietnicy. Za to duda ma największe poparcie w powiecie...
wtorek, 30.06.2020 21:17 autor: Cały_ja

A odstepy maseczki,no ale jeden juz pokazal co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie
środa, 10.06.2020 20:38 autor: Normalny mieszkaniec

tony wazeliny na tych zdjęciach; mdło się od niej robi
środa, 10.06.2020 20:33 autor:

Ten kto się spotyka z ministrem Dworczykiem to dobrze na tym wychodzi
środa, 10.06.2020 14:10 autor: borys dupka

W tym calym syfie jest jeden pozytyw. Nie odwiedzil naszego powiatu Sasin bo wiadomo ze to czlowiek nieszczescie.
czwartek, 11.06.2020 00:04 autor:

nieszczęście to ty
czwartek, 11.06.2020 11:47 autor:

SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele