komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 15 czerwca 2021

Wita, Jolanty

Miała kwarantannę, poszła na zakupy. Zareagowali mieszkańcy

poniedziałek, 23.3.2020 10:47 , komentarze: 29 , odsłony: 18377
kategorie artykułu:

Od jakiegoś czasu jesteśmy intensywnie i praktycznie z każdej strony uświadamiani, jak ważne jest pozostanie jest w domu podczas pandemii koronawirusa. "Jeśli nie musisz nie wychodź!' mówi się na każdym kroku. Bezwzględny zakaz opuszczania miejsca kwarantanny mają natomiast osoby przebywające na domowej kwarantannie. Niestety, często ignorując zagrożenie łamią one te przepisy. 

fot. ilustracyjne, policja.pl

 

W czwartek 19 marca o  godzinie 10.10 policjanci zostali poinformowani, że pewna kobieta z powiatu ząbkowickiego, która powinna być w domu na kwarantannie poszła na zakupy.

- Policjanci pojechali na miejsce i potwierdzili, że kobieta ta powinna być na kwarantannie, a była widziana w sklepach. Kobieta przyznała się, ale nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego wyszła - mówi kom. Ilona Golec z ząbkowickiej policji. 

Policjanci sporządzili odpowiednią dokumentację, o zdarzeniu poinformowano ząbkowicki sanepid. Kobiecie grozi kara 5000 zł za złamanie kwarantanny. Przypomnijmy, że od piątku 20 marca kara za złamanie kwarantanny to już 30 000 zł! Nie o grzywny tu jednak chodzi, ale o wspólną odpowiedzialność za zdrowie innych!

 

Wasze komentarze

To ze w powiecie zabkowickim sasiad kapuje na sasiada to norma od dawna...
poniedziałek, 23.03.2020 13:17 autor: janusz polak

I bardzo dobrze powinna dostać 30 tys
poniedziałek, 23.03.2020 14:51 autor: Kazek

Ksiądz też jest chory w parafii w Ząbkowicach
środa, 25.03.2020 11:32 autor:

W PROKURATURZE TEN COVID - 19 TEŻ JUŻ JEST !!!
środa, 25.03.2020 08:50 autor:

PONOĆ JEST TO KOBIETA PRACUJĄCA W ZĄBLOWICKIM SĄDZIE
A W SĄDZIE OGŁOSILI KWARANTANNĘ BYŁY TAM OSTATNIO SŁURZBY Z SANEPIDU BO PRACUJE TAM WIĘCEJ NIŻ 50 OSÓB I ROZNOSZĄ TEGO VIRUSA MIĘDZY SOBĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wtorek, 24.03.2020 08:12 autor:

Jestem ciekaw czy dostała odpowiedni mandat. Może to by ją nauczyło że ma siedzieć w domu na d....
poniedziałek, 23.03.2020 11:22 autor: Gość

Dobrze ,ze sasiedzi zareagowali. Ale szkoda, ze nie okazali pomocy i nie zrobili sąsiadce zakupów.... Teraz wyjdzie kto jaki dziad jest... Test człowieczeństwa!
poniedziałek, 23.03.2020 14:07 autor: Dgua

Dokladnie!
poniedziałek, 23.03.2020 15:20 autor: janusz polak

Dlatego powinna być lista osób z kwarantanny by ludzie pilnowali siebie na wzajem. Nawet jak byś chciał komuś pomóc w zakupach to nie wiesz kto jest. W stanie wyjątkowym rodo nie powinno obowiązywać.
poniedziałek, 23.03.2020 14:31 autor: Aaa

Powiem tak.IDIOTA.
poniedziałek, 23.03.2020 13:27 autor:

TO JEST WINA KSIĘDZA , BEZMYŚLNY FACET, JUŻ LICZY PIENIĄDZE Z POGRZEBÓW NIEWINNYCH LUDZI !
poniedziałek, 23.03.2020 13:39 autor: JUREK4841

Karać karać i jeszcze raz karać.mozecwtedy się czuby naucza że to nie są żarty.
poniedziałek, 23.03.2020 13:08 autor: Ghj

Bezmyślność ludzka nie zna granic!!! Powinno się kontrolować wszystkich co przyjechali, bo większość chodzi po mieście i nic z tego sobie nie robią. Bo boją się kwarantanny.
poniedziałek, 23.03.2020 12:28 autor: Mieszkaniec

SANEPID powinien udostępniać listy osób objętych kwarantanną na swoich stronach sąsiedzi sami by przypilnowali takie osoby lepiej niż policja, która nie jest tego w stanie zrobić, ale oczywiście umieraj narodzie my nie powiemy od kogo się zarazisz bo mamy pie...... RODO. A gdzie stan wyższej konieczności.
poniedziałek, 23.03.2020 12:52 autor: adadadad

Po prostu brak słów. Sami się ludzie wykańczają nawzajem żal babo
poniedziałek, 23.03.2020 12:10 autor:

Z jakiej miejscowości ta Pani?? Może jeszcze miała z kimś kontakt kto nawet mógł nie wiedzieć o tym.
poniedziałek, 23.03.2020 11:03 autor: Gość

Dokładnie. Miejscowość powinna być podana.
poniedziałek, 23.03.2020 11:30 autor: Elas

Ząbkowice zdrój
poniedziałek, 23.03.2020 11:48 autor:

Brawa dla tych, którzy zadzwonili na policję! Bardziej odpowiedzialni niż ta pani!
poniedziałek, 23.03.2020 10:49 autor:

glupich nie seja sami sie rodza
poniedziałek, 23.03.2020 10:54 autor:

piątek, 11.6.2021 11:03
6
poniedziałek, 31.5.2021 11:15
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie