komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 22 lutego 2020

Marty, Malgorzaty

Pożar ogromnych stert słomy w Grochowiskach

środa, 11.12.2019 06:48 , komentarze: 20 , odsłony: 9718
kategorie artykułu:

W nocy 11 grudnia około godziny 2.30 w Grochowiskach, w gminie Ząbkowice Śląskie, zauważono pożar ogromnych stert słomy.

Bele słomy były ułożone w dwie ogromne sterty słomy po dwóch stronach drogi. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, obie sterty były już całkowicie objęte ogniem. Działania straży pożarnej polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dozorowaniu dopalającej się słomy, która może się tlić jeszcze nawet kilka dni.

 

 

 

Wasze komentarze

Produkcja peletu to opłacalny interes. Ale powstała już duża i mocna konkurencja.Kapitalizm. Dziwi mnie tylko, że właściciele firm produkujących pelet tak chytrzą przy tak dużych zyskach. Całodobowy monitoring przy pomocy kamer zasilanych bateriami, czy wynajęcie firmy ochraniarskiej to nie są żadne duże pieniądze w porównaniu do osiąganych zysków. A jest tych firm do oporu. Koszty uprzątnięcia pogorzeliska i brak zysków za niewyprodukowany towar to są dopiero straty dla producenta. A po drugie, są różne formy ubezpieczenia materiału i działalności.
czwartek, 12.12.2019 05:57 autor: meliorator

Niech zamontuja foto kamery i zobaczą kto podpala
środa, 11.12.2019 21:27 autor: Ja

Sami na siebie ?
środa, 11.12.2019 21:31 autor: ghjk

styrta się pali
środa, 11.12.2019 19:58 autor: Schizofredka09

Jak swiat światem ale nigdy nie słyszałem aby słoma zapaliła się sama od siebie, siano owszem ale nie słoma....
środa, 11.12.2019 16:24 autor: Xxx

Kamery z firmy zarejestrowały nagranie podpalenia pierwszy 2:08 drugi 2:18
środa, 11.12.2019 10:42 autor: Secret

Żaden problem
środa, 11.12.2019 14:36 autor: Secret

Można prosić o kopie nagrania ?
środa, 11.12.2019 12:05 autor: Paweł

Co to znowu u Przemka? Skutr**** wykończą chłopa.....
środa, 11.12.2019 09:53 autor: Wacek

Samo zapłon powodują mikro organizmy w słomie, wytwarzają gazy i temperaturę, aby temu zapobiec nie może być na jednej wielkiej stercie musi mieć przewiew, lepiej w mniejszej ilości na kilku polach w razie gdy dojdzie do samozapłonu co jest możliwe nie spali się wszystko i zmniejszy ryzyko samozapłonu
środa, 11.12.2019 08:46 autor: SAMOZAPŁON

http://model31.pl/pl/zapobiec-pozarom-be
l-siana-slomy-innych/
środa, 11.12.2019 09:00 autor: JAKZAPOBIECSAMOZAPLON

na podpalaczy nie ma rady
środa, 11.12.2019 09:04 autor: Ja

Kasa na zimę potrzebna. Ta ze żniw poszła dawno.
środa, 11.12.2019 07:50 autor: Rolnik szuka siana.

Szeryf robi porządki.
środa, 11.12.2019 07:16 autor: Kamiel

poniedziałek, 17.2.2020 08:49
poniedziałek, 17.2.2020 10:07
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele