komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 16 września 2019

Edyty, Korneliusza

[WIDEO, FOTO] Deszczowe dożynki w Suszce

sobota, 7.9.2019 18:39 , komentarze: 27 , odsłony: 9484
kategorie artykułu:

W sobotę 7 września w Suszce gmina Kamieniec Ząbkowicki obchodziła Święto Plonów. Mimo deszczowej aury, atmosfera była wesoła.

Uroczystości dożynek gminnych rozpoczęły się od mszy w miejscowym kościele. Wieńce niesione przez przedstawicieli sołectw w korowodzie dożynkowym zachwycały pomysłowością i starannym wykonaniem. Kiedy wszyscy dotarli na miejsce dożynkowej zabawy gospodarze Święta Plonów: wójt Marcin Czerniec, przewodnicząca Rady Gminy Bernadetta Chodasewicz, sołtys Suszki Wanda Fedan oraz starostowie dożynek przywitali wszystkich przybyłych mieszkańców i gości.

- Niech wszystkim nam się darzy, aby kolejny rok gospodarczy był równie obfity. Bo gmina Kamieniec Ząbkowicki, pomimo tylu różnych przeciwności i anomalii pogodowych, które występowały na obszarze kraju po raz kolejny doświadczyła dobra. I za to dobro trzeba dziękować - mówił wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec. 

Podczas misterium chleba podzielono się chlebem i pieczywem z tegorocznych plonów. Część obrzędową zakończyło ośpiewanie wieńców. Zabawę przy muzyce rozpoczął koncert Damiana Holeckiego.

 

 

Wasze komentarze

Pani Soltys i wszystkim paniom z kola gospodyn z uroczej Suszki gratulacje. Dekoracje super . wieniec piekny bardzo bardzo mnie sie podobalo.
środa, 11.09.2019 22:57 autor: Ika.

WIDZĘ ŻE NAWET CZARNA ZARAZA BRAŁA UDZIAŁ W DOZYNKACH,CIEKAWE ILE MU ZAPŁACILI
wtorek, 10.09.2019 07:52 autor:

A dlaczego nie ma żadnego zdjęcia z wieczornej imprezy
poniedziałek, 09.09.2019 13:22 autor: Uczestnik

Nie powiem ale pani starościna.... jest grzechu warta
niedziela, 08.09.2019 11:35 autor:

Tylko tej pogody szkoda, jakby bylo cieplej to i deszcze moze by tak nie przeszkadzal.
sobota, 07.09.2019 21:58 autor:

Jaka władza taka pogoda!
niedziela, 08.09.2019 18:07 autor: Opłakana

dlaczego radny sołtys komendant straży w Byczeniu Cenarski nie przywdział galowego munduru strażackiego ani jego drużyna .???
niedziela, 08.09.2019 13:23 autor:

A byly radny z goleniowa to z wiencem byl czy z czym...
niedziela, 08.09.2019 11:11 autor: Sasiad

Radny Ryszard jest ok.
niedziela, 08.09.2019 12:06 autor:

dlaczego nie było--małego Stasia otwieracza-z Piławy????powtórzyć dożynki z obecnością małego karierowicza
niedziela, 08.09.2019 12:19 autor: rysiek baranowicz

Z czegoś trzeba żyć
niedziela, 08.09.2019 10:29 autor: Aa

Czy w Dobie zakupili nowy aparat fotograficzny? Cykali zdjęcia bez opamiętania.próba cykania wypadła pomyślnie.
niedziela, 08.09.2019 05:35 autor: Mieszkaniec

Najladniejszy z Byczenia
niedziela, 08.09.2019 00:48 autor: Adi

Panie z GCK piękne słowiańskie stroje, wygladalyscie super.
sobota, 07.09.2019 23:44 autor: ...

jaka soltysina ,taka pogoda.. dnotylko wyzerka z rodzinami za podatnikow pieniadze .Radny R.B....t ile skasowal z GCK z prace wodzireja.,.... Ach te rodzinki wujcina to sie odbija lustrzane ,dzisiaj kukulka komu podrzucila dzieci.
sobota, 07.09.2019 23:50 autor: mieszkaniec

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC