komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 16 września 2019

Edyty, Korneliusza

Konflikt na komisariacie w Ziębicach. Komendant odwołany

środa, 31.7.2019 22:09 , komentarze: 47 , odsłony: 28481
kategorie artykułu:

W komisariacie policji w Ziębicach doszło do ostrego konfliktu między komendantem a podwładnymi mu policjantami, w efekcie czego większość funkcjonariuszy przebywała na urlopach i zwolnieniach lekarskich. Posypały się skargi na komendanta, wszczęto postępowanie. Szef ziębickich policjantów został odwołany ze stanowiska.

fot. pixabay

 Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, w komisariacie w Ziębicach rzeczywiście doszło do ostrego konfliktu między komendantem a podległymi mu policjantami, w wyniku czego duża część funkcjonariuszy przebywała na zwolnieniach lekarskich i urlopach. W tej sprawie miał interweniować komendant wojewódzki policji, a w związku ze skargami komendant powiatowy policji w Ząbkowicach Śląskich wszczął postępowanie wyjaśniające. 

"Z Komisariatu zrobił sobie prywatny folwark" - tak można streścić tekst anonimowego policjanta z Ziębic, który ukazał się na facebookowej grupie "Mundurowi Dziękują Rządowi". Za jego pośrednictwem o konflikcie na linii komendant - policjanci dowiedziała się opinia publiczna, a sprawą zainteresowały się media, także ogólnokrajowe. 

Również redakcja Doba.pl natychmiast zwróciła się do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z szeregiem pytań dotyczących sytuacji na ziębickim komisariacie i zarzutów wobec komendanta zawartych w opublikowanym w internecie wpisie. Pytaliśmy między innymi o to, czego dotyczyły skargi kierowane do KPP na komendanta komisariatu w Ziębicach i czy miała miejsce opisywana sytuacja z pomocą psychologiczną. Otrzymaliśmy lakoniczną odpowiedź, nie wiadomo więc, czy anonimowe oskarżenia dotyczące komendanta i jego pracy są prawdziwe, wiadomo natomiast, że komendant został odwołany ze stanowiska. 

Policja jest instytucją zhierarchizowaną. Aby zadania były realizowane w sposób właściwy, istotne są właściwe relacje służbowe i interpersonalne pomiędzy funkcjonariuszami, a szczególnie między kadrą kierowniczą i podwładnymi. Mając na uwadze również te kwestie Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich podjął decyzję o odwołaniu komendanta komisariatu w Ziębicach. Jednocześnie policjanci przez cały czas zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom - poinformował podinsp. Krzysztof Zaporowski z KWP we Wrocławiu. 

 

 

WPIS ZE STRONY MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI NA FACEBOOKU

 

 

 

Wasze komentarze

elita Pisu!!
środa, 31.07.2019 22:17 autor: ps

POpapraniec się odezwał
czwartek, 01.08.2019 10:01 autor:

Pajac z PiSu się odezwał
środa, 07.08.2019 09:56 autor:

I to mają być stróże prawa ? Wszystkich zwolnić !
wtorek, 06.08.2019 17:20 autor: Milicjant

A co robi komendant,który ukradł kilkanaście lat temu łódź z J.Otmuchowskiego ?
Chyba już jest na ,,zasłużonej" emeryturze?
Krótko na temat, banda nierobów i złodziei, czyli elektorat POrypańców.
wtorek, 06.08.2019 09:01 autor:

Do pracownik sluzb masz racje teraz cza mniec uklady z Pisem i z ksiedzem reszta sie nie liczy ma byc bierny ale wierny
niedziela, 04.08.2019 10:55 autor: autor

Kiedyś ,jeszcze nie tak dawno aby być kierownikiem jednostki trzeba było piąć sie latami po poszczególnych stanowiskach ,nabierając doświadczenia , ucząc się pracy od ludzi i z ludźmi. Tym samym ciężką uczciwą pracą osiągało się swój cel - kierownictwo, zdobywając szacunek ludzi i szacunek dla ludzi. Dziś uważa sie,że ciężka praca aby coś osiągnąć jest dla frajerów. Ważny jest układ znajomości, po trupach, a do celu. I to właśnie jest przykład jak taka szybka kariera się kończy dla pana komendanta i dla jego podległych ludzi. Przykro na to patrzeć i o tym słuchać.
sobota, 03.08.2019 14:53 autor: pracownik służb

Bardzo dobrze się stało. Alwaro naganiacz, bez wiedzy i doświadczenia po znajomości i układach zostaje komendantem mając 13 lat służby. Pokazał jaki jest mierny :) Najprostsze sprawy prowadził i zawsze coś zepsuł a tu nagle po znajomości szybki kurs na oficera a później komediant :)
czwartek, 01.08.2019 21:42 autor: Qwerty

Piotruś Pan.....latał bzykal tu i tam
piątek, 02.08.2019 17:14 autor:

Nie znałam odwołanego komendanta i policja gówno mnie interesuje.Bulwersuje mnie tylko to że z powodu nie akceptacji przełożonego funkcjonariusze się pochorowali.Co to ma być lewe zwolnienią, od kiedy jest takie prawo.Po mojemu to policjant i lekarz powinni być ukarani.Człowiek jak jest nie zdolny do pracy bo zachorował,to zaraz ZUS kontroluje czy aby czasem nie jest na lewym zwolnieniu. Chyba że policji wolno więcej. Boże widzisz i nie grzmisz ,co za czasy a jeszcze narzekają.
czwartek, 01.08.2019 21:10 autor:

....od kiedy panuje psia grypa
piątek, 02.08.2019 21:04 autor:

Jezeli to jest prawda wszystko powinni go wywalic na zbity pysk
piątek, 02.08.2019 09:00 autor: autor

Nieroby do roboty a nie na l4.
czwartek, 01.08.2019 21:50 autor:

A może dociekliwa agata zostanie komendantem i rozwikła zagatkę na co burmistrz bierze 4.22 miliona kredytu
czwartek, 01.08.2019 21:14 autor:

To taki "MISIEWICZ", który za protekcją z nikogo stał się "KOMEDIANTEM" ! Ilu porządnych ludzi musiało odejść za tą decyzje ???? Tego nikt już nie odwróci. To jakaś masakra jest w tym kraju.
czwartek, 01.08.2019 17:02 autor: mieszkaniec

Nikt nie ubolewa za tym, że go odwołano.
czwartek, 01.08.2019 18:08 autor:

Dlugo sie tam narzadzil porzadnych policjantow pozwalniali bo za komuny sie przyjeli wiec dali swoich wiernych ale biernych
czwartek, 01.08.2019 12:01 autor: autor

Muwiłem że w Ziebicach jest Burdel i Bałagan i nic tutaj nie ma ciekawego.. Ulice się sypią....
czwartek, 01.08.2019 09:04 autor: Prawda

Mówiłem....
czwartek, 01.08.2019 15:02 autor:

Do szkoły się zapisz.
piątek, 02.08.2019 15:22 autor: mieszkaniec

Tak to jest jak komendantem KP zostaje gościu od magazynu dowodów rzeczowych a już o sposobie jego wybrania na ten stołek nie wspomnę. Kompletnie nie przygotowany do tej roli człowiek. Bardzo dobrze się stało.
czwartek, 01.08.2019 08:54 autor: Dyzio Marzyciel

Komendant w Ziębicach chciał zrobić porządek to stał się niewygodny są tacy co radiowozami ważą obiadki w pole członkom rodzin w czasie żniw i prac polowych
czwartek, 01.08.2019 07:37 autor: Tomasz

To z nim zrobili porządek... hehe
czwartek, 01.08.2019 09:59 autor:

Ciekawe czy na l4 handlują wiadome czym
czwartek, 01.08.2019 09:21 autor: Hmy?

Napady rabunkowe w nocy 27.07, a wy piszecie "policjanci przez cały czas zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom" ...chyba sobie kpicie. Do tej pory policja nic nie zrobiła w tych sprawach. Wszyscy w Ziębicach wiedzą które to były 3 osoby...i nie popuści sie im tego co zrobili
czwartek, 01.08.2019 09:05 autor: GurSioł2

jak są na L4 po powrocie do zwolnienia darmozjady nic nie robią i chorują dfobre
czwartek, 01.08.2019 06:04 autor: blady

O bardzo dobrze,że go odwołali.
środa, 31.07.2019 22:22 autor: Largi

Nigdy nie błyszczał w pracy
środa, 31.07.2019 22:26 autor: Largi

otwarty list konfidencyjny
środa, 31.07.2019 22:13 autor: otwarty list konfidencyjny

dzisiaj, 1 godz temu
środa, 11.9.2019 14:00
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.