komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Ruszyło głosowanie Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosuj na projekty z powiatu

wtorek, 14.5.2019 08:16 , komentarze: 0 , odsłony: 1637
kategorie artykułu:

Rozpoczęło się głosowanie na projekty złożone przez mieszkańców województwa dolnośląskiego w ramach IV edycji Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego – Aktywny Dolny Śląsk. Głosowanie potrwa do 26.05 do godz. 23:59.

Do etapu głosowania przeszły 162 projekty, w tym:
– ze sportu – 62 projekty,
– z turystyki – 16 projektów,
– z kultury – 41 projektów,
– działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami – 16 projektów,
– rozwój społeczeństwa obywatelskiego – 11 projektów,
– na rzecz seniorów – 12 projektów,
– wsparcie rzemiosła – 4 projekty.

Głosować może każdy mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który w dniu oddania głosu ma ukończone 16 lat.

Z powiatu ząbkowickiego zgłoszone zostały następujące projekty: 

35. Igrzyska Sportowe Seniorów - Ziębice 2019

Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2019 zintegrują środowisko seniorów z całego Dolnego Śląska i nie tylko. Po sukcesie pierwszej edycji, która odbyła się we wrześniu 2018 r., rok później w Ziębicach ponownie spotkają się amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu w wieku 55+, którzy wezmą udział w grach zręcznościowych oraz będą rywalizować ze sobą w popularnych dyscyplinach sportowych. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne oraz warsztaty ruchowe i rękodzielnicze. Przy okazji Igrzysk zarówno uczestnicy tych sportowych zmagań, jak i osoby je dopingujące, będą mogły doświadczyć uroku Ziębic i ich okolic…

Ubiegłoroczne Igrzyska Sportowe Seniorów w Ziębicach zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez uczestników.– Gościliśmy prawie dwustu seniorów, którzy przyjechali do nas z całego Dolnego Śląska – od Stronia Śl. po Szklarską Porębę. Przygotowaliśmy dla nich 10 dyscyplin sportowych oraz wspólne tańce i śpiewy, a także warsztaty ruchowe i rękodzielnicze oraz posiłek regeneracyjny – mówi Agnieszka Rzepka z Fundacji „Teraz Ziębice”. – Udział w imprezie był całkowicie bezpłatny dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk. Jeśli i w tym roku pozyskamy środki na organizację Igrzysk, będziemy starali się powtórzyć sukces poprzedniej edycji – dodaje.

Więcej informacji o ubiegłorocznych Igrzyskach Sportowych Seniorów można znaleźć na stronie: www.iss.ziebice.info oraz na www.facebook.com/IgrzyskaSportoweSeniorow. Działalność Fundacji „Teraz Ziębice” można śledzić na stronie  www.facebook.com/TerazZiebice.

TERMIN REALIZACJI PROJEKTU

2019-07-01 - 2019-10-31

 

54. I Memoriał Piotra Dębickiego

 Memoriał Piotra Dębickiego będzie jednodniowym turniejem piłki nożnej dla dzieci i młodzieży zorganizowanym w Ziębicach, w którym weźmie udział 32 mieszanych drużyn piłkarskich w 4 kategoriach wiekowych. Projekt z jednej strony będzie upamiętnieniem działalności Piotra Dębickiego, dzięki któremu jako piłkarzowi, a następnie kierownikowi drużyny Sparta Ziębice odnosiła największe sukcesy, a z drugiej strony promować będzie zasady zdrowej rywalizacji, w duchu fair play, która świetnie przystosowuje dzieci do życia w dzisiejszym świecie i poszanowania przeciwnika bez względu na wynik sportowy. Będzie to świetny sposób sprawdzenia u dzieci i młodzieży umiejętności nabytych podczas treningów i lekcji WF. Turniej stanowić będzie także zachętę dla wszystkich młodych ludzi biorących udział w turnieju, ich szkolnych kolegów i koleżanki, przyjaciół i całe rodziny do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu.

TERMIN REALIZACJI PROJEKTU

2019-08-14 - 2019-08-14

 

 

112. Festiwal Rowerowy Ziemi Ząbkowickiej

Celem Festiwalu Rowerowego Ziemi Ząbkowickiej jest popularyzacja turystyki rowerowej oraz poprawa bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu na drogach publicznych. Festiwal rowerowy to trzy wydarzenia, których wspólnym mianownikiem jest rower. Po pierwsze spotkanie z podróżnikami, którzy na dwóch kołach przemierzają świat, to motywujące do wędrówki i podejmowania nowych wyzwań prelekcje w klimatycznych podziemiach ząbkowickiego zamku. Po drugie rodzinny piknik rowerowy na zamkowych plantach, promujący bezpieczeństwo na drodze, na którym każdy uczestnik otrzyma profesjonalną odblaskową kamizelkę sportową z logo akcji „1,5 m szacunku” i ekscytujące zawody rowerowe „Castle Eliminator”, gdzie wielbiciele rowerowej adrenaliny zmierzą się na specjalnej zamkowej pętli. Po trzecie Rajd Rowerowy Róży Wiatrów, na który wyruszymy na rowerach z naszego festiwalowego zamku w cztery strony Ziemi Ząbkowickiej, by pod opieką przewodników poznać jej atrakcje.

TERMIN REALIZACJI PROJEKTU

2019-07-01 - 2019-08-31

 

Jak oddać głos?

 1. Wejdź na stronę: https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/karta-glosowania-2019/
 2. Z każdego zakresu tematycznego wybierz projekt, na który chcesz zagłosować (w sumie możesz wybrać 7 projektów, bo jest 7 zakresów tematycznych).
 3. Wpisz swoje imię i nazwisko, kod pocztowy (weryfikujemy czy jesteś mieszkańcem województwa dolnośląskiego), PESEL (weryfikujemy czy masz ukończone 16 lat), nr telefonu (na ten numer wyślemy kod weryfikacyjny – ten numer telefonu może zostać wykorzystany tylko 1 raz).
 4. Potwierdź, że nie jesteś robotem.
 5. Wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
 6. Kliknij przycisk ODDAJ GŁOS.
 7. W przeglądarce pojawi się nowe okno do wpisania kodu weryfikacyjnego.
 8. Na podany numer telefonu zostanie wysłany bezpłatny SMS z kodem weryfikacyjnym.
 9. Wpisz kod weryfikacyjny w przeznaczonym do tego polu, masz na to 2 minuty.
 10. Po wpisaniu kodu, kliknij przycisk POTWIERDŹ GŁOS.
 11. Brawo Twój głos został oddany!

Ile głosów można oddać?
Jedna osoba może oddać tylko 1 głos.

Jeżeli w danym obszarze i subregionie został zgłoszony tylko 1 projekt, czy on automatycznie wygrywa?
Nie, taki projekt musi otrzymać przynajmniej 1 głos.

Czy ilość oddanych głosów będzie widoczna na stronie na bieżąco?
Nie, wyniki głosowania zostaną udostępnione dopiero po zakończeniu głosowania.

Co zrobić gdy pojawią się problemy techniczne podczas głosowania?
Pisz do nas na adres: aktywny@dolnyslask.pl
lub dzwoń pod numer 71 770 40 84 lub 71 770 40 77 (telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30).

źródło: aktywny.dolnyslask.pl

 

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe