komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 27 września 2020

Wincentego, Mirabeli

155 mandatów, zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne - policjanci podsumowali długi weekend

czwartek, 9.5.2019 14:50 , komentarze: 2 , odsłony: 2866
kategorie artykułu:

Bardzo długi weekend majowy już za nami. Dla większości mieszkańców był to czas wypoczynku, a dla policjantów okres bardzo intensywnej pracy. Podczas sześciu minionych dni weekendu funkcjonariusze przeprowadzili 130 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 8 osób oraz zatrzymali 1 osobę poszukiwaną przez Sąd. Policjanci wszystkich służb prowadzili też wzmożone kontrole na drogach. W wymienionym okresie funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

fot. ilustracyjne

 

Zachowanie zasad bezpiecznej jazdy,  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zdrowy rozsądek to czynniki gwarantujące nam bezpieczne dotarcie do celu podróży. Za nami już bardzo długi, bo 5-dniowy weekend majowy. Niestety, policjanci prowadząc działania na drogach, mieli sporo pracy ponieważ nie wszyscy stosowali się do apeli czy próśb funkcjonariuszy. Wielokrotnie policjanci zatrzymywali kierujących, którzy mieli ewidentnie lekceważący stosunek do zasad bezpieczeństwa na drodze.

Jednym z takich zachowań był wypity przez kierujących alkohol. W ciągu całego długiego weekendu majowego funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących. Kolejny problem to nadmierna prędkość i wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i na tzw. „trzeciego”. Policjanci wystawili 155 mandatów karnych. Szczególną nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch kierujących, którzy jadąc swoimi samochodami przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/godz. Ci panowie stracili na trzy miesiące prawo jazdy. 31 kierowców z różnych przyczyn straciło też dowody rejestracyjne. Miedzy innymi za brak aktualnych badań technicznych czy niesprawne samochody.

Na szczęście w ciągu tych kilku dni na terenie powiatu ząbkowickiego nie doszło do żadnego poważnego wypadku, nikt nie zginął ani nie został ranny. Odnotowano 3 niegroźne kolizje. 

Miniony długi weekend majowy, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego ale także prewencji. W ciągu 5 minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 130 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 8 osób. W ręce policjantów wpadł też 1 poszukiwany. Policjanci wylegitymowali łącznie 1094 osób.

 

Oficer prasowy KPP w Ząbkowicach Śl.

kom. Ilona Golec

 

Wasze komentarze

Łapia najlatwiejszych zeby sie wykazac przed panem komendantem i dostac premie ot co.Zaczyna nam sie powoli robić powiat policyjny,tego nie wolno tamtego nie wolno...
sobota, 11.05.2019 09:03 autor: roster

5 (słownie pięciu) pijanych, pewnie sami napatoczyli się na policję. Jeżdżą swoim brązowym BMW i łapią nieletnich rowerzystów pod sklepem i każą im dmuchać co jest nielegalne jak ostatnio w pewnej wsi w gminie Ząbkowice
czwartek, 09.05.2019 18:02 autor: Maryjan Tomalla

piątek, 25.9.2020 16:54
3
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele