[WIDEO] Tragiczny pożar budynku mieszkalnego w Starym Henrykowie. Jedna osoba nie żyje

piątek, 17.3.2023 15:09 10631 5

W piątek 17 marca około godziny 13.40 doszło pożaru budynku mieszkalnego w Starym Henrykowie. Do pożaru zostało zadysponowanych kilka zastępów straży pożarnej, na miejscu w dalszym ciągu prowadzone są działania gaśnicze.

Wezwanie o pożarze w budynku wielorodzinnym w Starym Henrykowie, w gminie Ciepłowody do straży wpłynęło około godziny 13.40. Na miejsce udały się zastępy z JRG Ząbkowice Śląskie, JRG Ziębice, podnośnik z KP PSP Strzelin, OSP Henryków, OSP Ciepłowody i OSP Dobrzenice.

W momencie dojazdu pierwszych zastępów na miejsce ogień z pomieszczenia na pierwszym piętrze wydostawał się już przez uszkodzony strop na strych i obejmował dach. Ogień wydobywał się także przez uszkodzoną stolarkę okienną na zewnątrz.

- Nasze działania w pierwszej fazie polegały na wprowadzeniu dwóch prądów gaśniczych bezpośrednio do wnętrza budynku i rozpoczęciu przeszukiwań pomieszczeń. Pomieszczenie narożne w tym budynku, które najbardziej uległo spaleniu, było już całkowicie zasypane przez uszkodzony strop oraz dach, który spadł do środka i tak naprawdę je zagruzował. W trakcie działań odnaleźliśmy dwie butle propan butan, które zostały wyniesione z obiektu na zewnątrz, następnie w tym zagruzowanym pomieszczeniu znaleźliśmy trzecią butlę, nagrzaną do 400 stopni, w związku z czym odsunęliśmy ratowników na zewnątrz, stworzyliśmy bezobsługowe stanowisko gaśnicze i rozpoczęliśmy schładzanie butli. Po jej schłodzeniu do temperatury 20 stopni, butla została wyniesiona na zewnątrz – mówi kierujący działaniami ratowniczo-gaśniczymi, mł. kpt. Mirosław Gomółka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

Niestety, w trakcie kolejnych działań w budynku znaleziono ciało kobiety.

 

 

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Mieszkaniec wtorek, 28.03.2023 10:29
Dlaczego nie pokażecie zdjęć swojego mieszkania niby tak bardzo zawalonego i zalanego ,chcecie z ruiny zrobic piękny dom za ludzi pieniądze proponuję zrzutkę zrobic w rodzinie jest was jak pszczół w ulu pełno już jednej z waszej rodziny ludzie pomogli wyremontować mieszkanie po powodzi za te pieniądze kupili auto a Ty Marku sprzedaj swoje i będziesz miał na remont powodzenia
998Pl sobota, 18.03.2023 21:06
Sytuacja na Miejscu zdarzenia Była dosyć Ciężka, pożar był bardzo...
Lola poniedziałek, 20.03.2023 20:31
Butla jakby wybuchła człowieku to dom by się posypał jak...
Czytelnik niedziela, 19.03.2023 19:06
Co ty za śmieci piszesz ? I jeszcze się podszywasz...
Swiadek niedziela, 19.03.2023 21:09
Z butli wydostał się gaz płomieniem ok 20 metrowym z...