[FOTO] Zabawa karnawałowa zainaugurowała kolejny rok działalności "Integracji"

środa, 1.2.2023 14:35 2128 2

Karnawałową zabawą pełną muzyki i tańców weszło w 2023 rok Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej „Integracja”.  Na nadchodzące miesiące zaplanowano już kolejne wydarzenia, w tym jubileuszową XXV Olimpiadę Integracyjną.

 W kawiarni Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki we wtorek 31 stycznia spotkali się na zabawie karnawałowej podopieczni i rodziny Stowarzyszenia "Integracja" oraz zaproszeni goście. 

Obecnie działające od 23 lat  Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej „Integracja” pod swoim skrzydłami ma 45 podopiecznych, z całego powiatu ząbkowickiego. 

- Na ten rok dla naszych podopiecznych i ich opiekunów przygotowaliśmy już dwudniową wycieczkę do Kowar, dwa wyjazdy na alpakoterapię, która bardzo się wszystkim spodobała i daje świetne efekty, wyjazd do teatru oraz turnus rehabilitacyjno- wypoczynkowy w Ustroniu Morskim. Poza tym chcemy zorganizować piknik rodzinny, zabawę andrzejkową i oczywiście Mikołaja - wymienia prezes "Integracji", Irena Szewczyk. 

W tym roku na przełomie maja i czerwca odbędzie się także jubileuszowa XXV Olimpiada Integracyjne. Dwie pierwsze olimpiady organizował ówczesny OSiR, po zawiązaniu się stowarzyszenia  przejęło ono organizację imprezy. 

 Oprócz dużych wydarzeń w ciągu całego roku "Integracja" organizuje również zajęcia plastyczne, zajęcia ceramiczne, masaż klasyczny, masaż  kamertonem, czy spotkania z terapeutą, a także wyjścia na basen. Nie zapomina się także o mamach, na których spoczywa największy wysiłek opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, jak zdradza Irena Szewczyk, ma już dla nich zaplanowane także dwa wyjścia, podczas których będą mogły się zrelaksować i zapomnieć na chwilę o troskach dnia codziennego. Jest to jednak dla nich niespodzianka. 

 Te ambitne plany robią duże wrażenie, jak jednak podkreśla Irena Szewczyk, ich realizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie i pomoc wielu osób i instytucji.

- Przede wszystkim cudowne kobiety z zarządu Stowarzyszenia. Bez nich, nic by się nie udało. Mam wrażenie, że z nimi można góry przenosić i to im chciałabym bardzo podziękować, bo są wspaniałe - mówi prezes "Integracji" - Poza tym ogromna pomoc gminy Ząbkowice Śląskie i powiatu ząbkowickiego, Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich. Mamy też darczyńcę, który chce pozostać anonimowy, a który wspiera nas znacznymi kwotami. Dziękuję także wolontariuszom z OHP, którzy pomagają nam podczas zajęć. Mogłabym tak jeszcze wyliczać i wyliczać.  Wszystkim przekazuję wielkie podziękowania. 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Xxx środa, 01.02.2023 18:51
Wszystkim życzę jak najwięcej radości i zdrowia. Wielki szacunek dla matek. Szkoda że tak niewielu mężczyzn, ma charakter .
Mamy czwartek, 02.02.2023 15:51
Dziękujemy za ciepłe słowa.