[FOTO] Otwarcie Parku Golfowego przy Hotelu Bardo

poniedziałek, 8.8.2022 14:52 2286 1

W poniedziałek 8 sierpnia uroczyście otwarto nową atrakcję znajdującą się w pobliżu Hotelu Bardo - Park Golfowy.

Utworzenie osiemnastodołkowego pola golfowego to I część realizacji projektu powstania Bardzkiego Centrum Edukacji Wodnej, Fitness Parku i Parku Golfowego. Hotel Bardo otrzymał na realizację inwestycji dotację z LGD "Qwsi".

W uroczystości uczestniczył burmistrz Barda Krzysztof Żegański, właściciele i dyrektor hotelu, przedstawiciele klubu golfowego, goście hotelowi oraz mieszkańcy.

Właściciele hotelu, państwo Anna i Marcin Skoczeń przyznali, że pole golfowe stworzyli z myślą o najmłodszych, aby zachęcić ich do aktywnego spędzania czasu oraz dzięki atrakcji zachęcić rodziny z dziećmi do wizyty w obiekcie.

W pobliżu Hotelu Bardo powstaje bardzkie Centrum Edukacji Wodnej, Fitness Park i Park Golfowy.
Fundusze pozyskane są z dofinansowania LGD Qwsi.

- Jest to kolejna inwestycja powstała przy hotelu dzięki funduszom pozyskanych z projektu LGD Qwsi. Golf to przede wszystkim odpoczynek na świeżym powietrzu oraz zdrowy spacer rodziców z dziećmi. Dyscyplina polega na wbiciu małej piłeczki golfowej do dołka w ziemi. Gracz ma za cel wrzucenie piłeczki do dołka w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Golf jest tak starą dyscypliną, jak bitwa pod Grunwaldem - mówi Agnieszka Lemańska właścicielka pola golfowego o większej powierzchni w Szczytnej. 

- Jest to sport rodzinny dla dzieci, dorosłych, oraz seniorów. Jesteśmy rodzicami i patrząc na niską aktywność najmłodszych w dzisiejszych czasach, padł pomysł z polem golfowym - pokreślali państwo Skoczeń.

Po przywitaniu gości przez właścicieli i burmistrza Krzysztofa Żegańskiego oraz poczęstunku zaprezentowano różne rodzaje kijów golfowych, dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi i instruowano pierwszych graczy, jak należy odpowiednio uderzać piłeczkę, aby jak najszybciej trafiła ona do dołka.

Pani Agnieszka Lemańska z bratem wytłumaczyli zasady gry w golfa oraz zaprezentowali różne rodzaje kijów golfowych.


Kije dzielimy na 3 grupy:
1) Putter- jeden z najważniejszych. Jego specyficzna konstrukcja sprawia, że piłka zaczyna się toczyć. Dzięki temu można skuteczniej trafić do dołka i dlatego też zawsze jest używany na tzw. „greenie”.
2) irony zwane żelazami- Każdy z nich powinien mieć nieco inaczej skonstruowaną główkę, dzięki czemu w inny sposób odbija piłkę (średnio o 10 m dalej). Wykorzystuje się je zwykle przy uderzeniach na odległość od ok. 100 do 200 metrów.
3) Wood – kij wykorzystywany na większe odległości niż 200 m,Odbijają one piłkę nawet na 300 m, jednak wymaga to dość dużej wprawy

- Właściciele hotelu po raz kolejny  skorzystali z możliwości pozyskania środków na rozwój turystyki w regionie. Taki park to nie tylko świetna zabawa, ale i sposób na zagospodarowanie wód deszczowych i zmniejszenie odpływu wód powierzchniowych w celu ochrony i odbudowy zasobów wodnych. To nic innego jak zwiększenie na terenie zurbanizowanym małej retencji, o której wiemy, że odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu powodziom, podtopieniom, ale także suszy. Niekorzystne zmiany klimatyczne, w tym pojawiające się zwłaszcza w ostatnich latach długie okresy bez opadów i następujące po nich gwałtowne nawałnice deszczu, podnoszą znaczenie małej retencji. Idea edukacyjnych parków wodnych jest niesłychanie innowacyjna i godna upowszechniania - mówi dyrektor Hotelu Bardo, Renata Brajter- Jędrasik.

- Poprzez wybudowanie Parku Golfowego Bardo i okolica zyskała nową atrakcję, która doskonale wpisuje się w walory środowiska naturalnego, otoczenia zieleni i świeżego powietrza. Pole golfowe to doskonała rozrywka dla każdego mieszkańca, turysty i grup zorganizowanych, które są stałym elementem odwiedzającym nasz obszar. Grając spalamy kalorie, relaksujemy się, odprężamy w gronie znajomych. I co najważniejsze aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, zamiast siedzieć w domu przed telewizorem. Po dobrym i intensywnym dniu treningowym, rowerowym, basenowym taka forma zakończenia dnia jest idealna.

foto: doba.pl

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

członek KG HK wtorek, 09.08.2022 21:38
Dobrze że powstają takie obiekty. Jeżeli ktoś ,, zarazi się ,, golfem na tym obiekcie to będzie mógł kontynuować grę na prawdziwym polu golfowym leżącym niedaleko od Barda czyli w Szczytnej, Obiekt ten zlokalizowany jest przy DK 8 pomiedzy Polanicą a Szczytną. Działa tam Klub Golfistów Hrabstwa Kłodzkiego do którego zapraszamy. Na polu można tez grać bez konieczności członkowstwa w klubie i nie trzeba mieć ,, zielonej karty,, aby grać na polu. Na polu znajdzie się zawsze ktoś, kto pomoże zapoznać się z podstawowymi zasadami gry w golfa.