[FOTO] Lato z dobrą literaturą: Maciej Hen w Kamieńcu Ząbkowickim

środa, 4.8.2021 14:16 2984 2

Spotkanie autorskie z Maciejem Henem w ramach „Lata z dobrą literaturą”, które miało miejsce we wtorek 3 sierpnia, przyciągnęło do Kamieńca Ząbkowickiego sporą grupę miłośników książek.  

 

Spotkanie z pisarzem zorganizowała Biblioteka w Kamieńcu Ząbkowickim wraz z nieformalną grupą „ząbkowickich bibliotekarek”, a poprowadziła je Elżbieta Horowska. Wieczór autorski miał miejsce w zacisznym i kameralnym tarasie Pałacu Marianny Orańskiej. Warto dodać, że całe wydarzenie zakończyło się zwiedzaniem pałacu.

Niemal trzygodzinna rozmowa z Maciejem Henem rozpoczęła się od anegdoty, jak zaproszono pisarza do Kamieńca, do czego przyczynił się sam Michał Nogaś, jak również od opowieści o wyboistej drodze autora do pisarstwa. Maciej Hen imał się bowiem wcześniej wielu zajęć: był operatorem filmowym, muzykiem, fotografem, czy dziennikarzem.

- Może dlatego, że wychowałem się w rodzinie literackiej, tak długo broniłem się przed tym, co teraz uważam za swoje powołanie – mówił Maciej Hen, który jest synem wybitnego polskiego pisarza, Józefa Hena.

Dalsza część spotkania była rozmową na temat twórczości Macieja Hena, jego inspiracjach, procesie pisania, elementach fabuły – rozmową pełną dygresji i wątków erudycyjnych. Pisarz jest autorem czterech książek: „Według niej”, „Solfatara”, „Deutsch dla średnio zaawansowanych” i najnowszej „Beatlesi w Polsce”. Oprócz tej ostatniej,  wszystkie powieści mają intrygujące tytuły, po których nie można domyśleć się treści.

- Moim zdaniem najlepsze tytuły to takie, które nic nie wyjaśniają, ale brzmią frapująco – przyznawał pytany o to pisarz.

Wieczór autorski zakończyły pytania od zebranych i ich refleksje po lekturze twórczości Macieja Hena oraz tradycyjne pamiątkowe zdjęcia oraz podpisywanie książek przez pisarza.

Miejmy nadzieję, że lato z dobrą (co warto podkreślić) literaturą przerodzi się w cykliczne spotkania, które przybliżą mieszkańcom powiatu ząbkowickiego twórczość i osobowość ciekawych pisarzy.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

środa, 04.08.2021 14:47
Miłe spotkanie i warto było być. Niemniej cena książki 45 zł podczas gdy w świecie książki można kupić ją za niecałe 31 zł.... Tal wiem, bezcenna jest atmosfera spotkania, możliwość porozmawiania z autorem, uzyskanie autografu.... ale za to zapłaciłem już jako podatnik (honorarium dla pisarza od organizatora spotkania) https://w ww.swiatksiazki.pl/beatlesi-w-polsce-674
5334-ksiazka.html
uzupełnienie czwartek, 05.08.2021 10:41
zapominasz zatroskany podatniku o kosztach przesyłki W zależności od rozwiązania...