Dziewięć kolizji, śmiertelny wypadek i kierowcy "na podwójnym gazie" - tydzień na drogach powiatu

poniedziałek, 5.7.2021 14:44 3507 3

W minionym tygodniu na drogach powiatu ząbkowickiego doszło do 9 kolizji drogowych oraz do tragicznego w skutkach wypadku, w którym śmierć poniósł 28-letni mężczyzna. Wyeliminowano również z ruchu drogowego 6 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym dwóch nietrzeźwych.

fot. ilustracyjne

 

Na drodze z miejscowości Kamieniec Ząbkowicki do miejscowości Złoty Stok w pobliżu Płonicy w ubiegłą sobotę doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem młody mężczyzna wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo szybkiej reakcji i reanimacji prowadzonej przez osoby postronne, następnie policję i pogotowie nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych. Samochód, którym poruszał się 28- latek, a które kupił dzień wcześniej doszczętnie spłonęło.

Nie jest to jedyne zdarzenie drogowe z ostatniego tygodnia. W ciągu zaledwie 7 dni doszło w naszym powiecie do 9 kolizji i zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. 

- 1 lipca br. w miejscowości Doboszowice funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował samochodem Audi. Z kolei w dniu 4 lipca również funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który jechał jako kierujący samochodem toyota z wynikiem 0,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym czasie zatrzymano również kilku kierujących po użyciu alkoholu. Najstarszy z nich, zatrzymany 29 czerwca br. miał 91 lat - wymienia st. asp. Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. 

Policjanci ponownie apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Kiedy spożywasz alkohol, nigdy nie wsiadaj za kierownicę! Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia!

Od nas kierowców zależy czy bezpiecznie dotrzemy do celu. Czasem lepiej zwolnić, zdjąć nogę z gazu, czasem lepiej się spóźnić, ale dojechać tam, gdzie chcemy.

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

poniedziałek, 05.07.2021 18:45
91 lat to znaczy ,że picie nie jest szkodliwe dla zdrowia jak mówią
Wienek poniedziałek, 05.07.2021 19:48
Dobre geny
poniedziałek, 05.07.2021 16:39
W każdym wieku piją bo picie to jest życie