[WIDEO] Milionowe inwestycje zmieniają Pałac Marianny Orańskiej

poniedziałek, 17.5.2021 14:03 4394 3

Od kilku lat praktycznie nieprzerwanie trwa remont kompleksu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, dzięki czemu zabytek z roku na rok pięknieje. 

Tylko w ostatnim czasie zakończył kolejny etap wymiany poszycia dachowego na pałacu, natomiast w trakcie są prace związane z rekonstrukcją stolarki zewnętrznej i wewnętrznej kaplicy oraz sali jadalnej i przyziemia, jak również generalny remont jednej z oficyn, która będzie zagospodarowania na cele kulturalne i gastronomiczne. Już wkrótce rozpoczną się z kolei kolejne prace rewitalizacyjne Groty Perseusza oraz tarasów pałacowych wraz z roślinnością. Na ten cel gmina pozyskała ponad 15 milionów złotych w Funduszy Norweskich. 

Szczegóły w wideo.

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Aga wtorek, 18.05.2021 15:36
Może ktoś kompetentny w tej gminie ogarnie termin odbioru śmieci?...
wtorek, 18.05.2021 07:43
Polski Rząd stawia na innowacyjność rozwój nowych technologii co dadzą miejsca pracy i wyjście z kryzysu gospodarczego po cowin19 na ten cel zaciąga kredyty UE a władze Gminy zaciągają kredyty na ratowanie nie swojego pałacu który nigdy nie będzie przynosił zysków koszty utrzymania przewyższą dochód z biletów . Gdzie tu sens gdzie logika . Pałacowi potrzebny jest inwestor strategiczny co by w krótkim czasie doprowadził pałac do pierwotnego stanu a tak to jest atrapa ładnie wyglądająca z oddali .
poniedziałek, 17.05.2021 19:31
Jak pałac zostanie wyremontowany okaże się ,że jest własnością akcjonariuszy...