[WIDEO] Narkotyki w pudełku z puzzlami. Policjanci przechwycili 3 kg amfetaminy

czwartek, 13.5.2021 15:24 5330 3

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ząbkowickiej komendy w odstępie kilku dni zatrzymali kobietę oraz mężczyznę podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli w pomieszczeniach zajmowanych przez 28-latka prawie 2 kg amfetaminy, natomiast 35-latka posiadała ponad kilogram tego narkotyku. 

Na podstawie ustaleń operacyjnych prowadzonych przez policjantów z Ząbkowic Śląskich została zatrzymana 35-letnia kobieta, a następnie 28-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego.

- W pomieszczeniach mieszkalnych obydwojga funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 3 kg amfetaminy oraz ok. 40 porcji marihuany. Kobieta ponad kilogram narkotyków schowała do pudełka z dziecięcymi puzzlami. Zabezpieczone środki przebadano i zważono a następnie przekazano do policyjnego depozytu - informuje st. asp. Katarzyna Mazurek z KPP w Ząbkowicach Śląskich.

Zatrzymani zostali już przesłuchani przez prokuratora. Usłyszeli zarzuty posiadania i handlu środkami odurzającymi.

- Prokurator, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, na wniosek funkcjonariuszy wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec kobiety i mężczyzny tymczasowego aresztu. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Obydwoje spędzą w areszcie najbliższe 3 miesiące.  Zabezpieczył również na poczet kary samochód osobowy mężczyzny wo wartości ok. 40 tys. zł - dodaje oficer prasowa ząbkowickiej policji. 

Za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

olx czwartek, 13.05.2021 17:13
Będą teraz się sypac ... znowu bedzie podpierd....
czwartek, 13.05.2021 15:59
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co 3!
czwartek, 13.05.2021 16:00
Grozi!