komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 12 czerwca 2021

Janiny, Onufrego

Inspektorzy WIOŚ znaleźli przyczynę zanieczyszczenia Nysy Kłodzkiej

czwartek, 15.4.2021 16:23 , komentarze: 5 , odsłony: 3514
kategorie artykułu:

W związku z zanieczyszczeniem rzeki Nysa Kłodzka inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu przeprowadzili oględziny terenu. Pobrano próbki wody do badań i ustalono, że źródłem zanieczyszczenia była plastikowa beczka, przyniesiona wraz nurtem rzeki. 

Źródło: Archiwum Delegatura WIOŚ w Wałbrzychu

 

W ubiegłym tygodniu doszło do zanieczyszczenia rzeki Nysy Kłodzkiej substancją niewiadomego pochodzenia. Inspektorzy z Delegatury w Wałbrzychu udali się na miejsce zdarzenia, tj. do miejscowości Przyłęk, a następnie dokonali oględzin rzeki. W trakcie wizji podjęli decyzję o pobraniu prób wody celem wykonania analizy identyfikacyjnej zaobserwowanego zanieczyszczenia w Nysie Kłodzkiej. Jednocześnie ustalono potencjalne źródło zanieczyszczenia, o czym powiadomiono właściciela zakładu, z którego najprawdopodobniej pochodziło zanieczyszczenie.

- Pracownicy wskazanego zakładu dokonali przeglądu instalacji. Podczas przeglądu oraz dodatkowych prac porządkowych zidentyfikowano plastikową beczkę wypełnioną czarną oleistą substancją. Beczka została przyniesiona wraz z nurtem rzeki i unieruchomiona w danym miejscu. Z uszkodzonego zbiornika powoli wydobywała się substancja zanieczyszczająca - informuje WIOŚ.

Aby wykluczyć przedostanie się zanieczyszczenia z pobliskiego zakładu przeprowadzono dodatkowe czynności wyjaśniające, m.in. zakład przekazał inspektorom karty charakterystyki stosowanych substancji smarujących oraz olei technologicznych używanych podczas pracy zakładu. Dokumentacja zostanie przeanalizowana, a następnie będzie porównywana z wynikami badań pobranych prób wody.

- O fakcie stwierdzenia obecności beczki, która mogła być powodem zanieczyszczenia rzeki powiadomiono Wody Polskie oraz przedstawicieli Urzędu Gminy. Aktualnie trwają dalsze czynności rozpoznawcze. Oczekujemy także na wyniki pobranych prób z rzeki - przekazuje WIOŚ. 

 

 

 

Wasze komentarze

Stado baranów z Wioś
czwartek, 15.04.2021 20:51 autor: tr
I ten napuszono-urzędowy język " podjęto decyzje o pobraniu próbki...
piątek, 16.04.2021 07:34 autor: wodnik szuwarek
Bo to są redaktorzy z doby,oni piszą ale nie wiedzą...
piątek, 16.04.2021 10:22 autor: Ghost
większej ściemy nie widziałem,beczka sama się przyniosła i garnuszkiem wylewała olej do rzeki,za co ci ludzie tzw.inspektorzy biorą pieniądze,wzyscy wiedzą,że ta firma z Bardo-Przyłęk pracuje na różnych tokarkach czy obrabiarkach,a te zużywają b.duże ilości oleistych płynów chłodzących a dalej to sobie można dopowiedzieć,i tak to leci bezkarnie od lat,teraz do tej żródlanej wody wpuszczono pstrągi dobre to wszystko

czwartek, 15.04.2021 21:11:06 autor: autor

piątek, 11.6.2021 11:03
6
czwartek, 10.6.2021 16:10
czwartek, 10.6.2021 09:22
1
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec