[AKTUALIZACJA 21.10.] Nauczanie zdalne i hybrydowe w szkołach podstawowych w powiecie

poniedziałek, 19.10.2020 11:25 9068 7

W powiecie ząbkowickim przybywa zakażonych koronawirusem. Już kilkaset osób przebywa w pod nadzorem epidemiologicznym, w izolacji i na kwarantannie. Ta sytuacja wpływa także na funkcjonowanie szkół podstawowych w powiecie ząbkowickim- coraz więcej placówek przechodzi na jakiś czas na nauczanie hybrydowe lub całkiem zdalne.  Jak jednak podkreślają dyrektorzy i przedstawiciele urzędów, sytuacja jest tak dynamiczna, że zmiany w trybie nauczania mogą się zmieniać z dnia na dzień.

[AKTUALIZACJA 21.10.]

ZŁOTY STOK: Na zdalne nauczanie do 26 października przeszła  cała Szkoła Podstawowa.

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE:
W Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich pięć klas przeszło na zdalne nauczanie do 23 października.
W Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich jedna klasa ma zdalne nauczanie do 27 października.

 

fot.pixabay

 

Od poniedziałku 19 października zdalne nauczanie wprowadzono w Szkole Podstawowej w Henrykowie, w gminie Ziębice. Najprawdopodobniej zakażony koronawirusem jest jeden z pracowników szkoły. 

Po uzyskaniu pozytywnej opinii PSSE w Ząbkowicach Śląskich od dnia 19.10.2020 r do odwołania zajęcia w Szkole Podstawowej w Henrykowie będą odbywać się w formie zdalnej - informuje Bogusława Kołsut, dyrektor placówki.

Jak informowaliśmy już wcześniej, na zdalne nauczanie przeszedł też Zespół Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, gdzie zamknięte jest także przedszkole, a w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim na tydzień wprowadzono dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Na nauczanie hybrydowe przeszła także Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu (gmina Stoszowice).

- Dwie klasy w tym tygodniu będą miały naukę zdalną, pozostali uczniowie normalnie chodzą do szkoły. Cały czas monitorujemy sytuację, a jest ona bardzo dynamiczna i może się zmieniać z godziny na godzinę - mówi dyrektor Irena Pachnicz.

W gminie Ząbkowice Śląskie w kilku placówkach oświatowych kończy się nauczanie hybrydowe lub kwarantanna grup przedszkolnych. 

- Wszystkie szkoły podstawowe na terenie gminy Ząbkowice Śląskie pracują normalnie, jedynie trzy klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich mają jeszcze do 19 października nauczanie zdalne, jutro wracają do normalnej nauki w szkole. Podobnie jest Przedszkolu Publicznym nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, gdzie jedna grupa dzieci wraca 20 października po kwarantannie. Natomiast w Przedszkolu Publicznym nr 1 jedna grupa przedszkolaków wraca po kwarantannie także we wtorek 20 października, a druga grupa ma kwarantannę do 26 października – wyjaśnia Stanisław Moderski z Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Jak dodaje, jest to stan na poniedziałek 19 października na godzinę 9.00. Sytuacja epidemiologiczna jest jednak na tyle dynamiczna, że zmiany w nauczaniu w konkretnych placówkach mogą być wprowadzone w każdej chwili. Dyrektorzy szkół i przedszkoli o wszelkich zmianach informują rodziców uczniów.

Nauka w trybie normalnym, stacjonarnym, odbywa się w szkołach podstawowych w Złotym Stoku i w Ciepłowodach, a także w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bardzie, gdzie nadal zamknięte są dwa oddziały przedszkolne w Przyłęku.

 

 

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

luk poniedziałek, 19.10.2020 13:54
cyrk ciąg dalszy
Ja środa, 21.10.2020 11:50
Popieram
Ana czwartek, 22.10.2020 22:16
W szkole Specjalnej też jest koronawirus w Zabkowicach
No... poniedziałek, 19.10.2020 15:49
Bulwersujące jest to, że pomimo zakazu wchodzenia opiekunów do budynku szkoły, jest ciągle grupa takich, którzy ten zakaz omijają i paradują po szkolnych korytarzach, świetlicach i stołówce. A potem wielkie oburzenie, że w szkole zakażenia...
Wnerwiona czwartek, 22.10.2020 16:34
Proszę zobaczyć co się dzieje w mieście. Dokładnie to samo...
Myśl wtorek, 20.10.2020 13:50
A no bo to wina opiekunów, opiekunowie zarażają, a uczniowie...
Ola poniedziałek, 19.10.2020 16:58
Dlaczego o tym, ze w Przedszkolu nr 1 i nr...