komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 22 października 2019

Halki, Filipa

Kilka prób wyłudzenia pieniędzy. Niestety jedna była skuteczna

wtorek, 6.8.2019 13:15 , komentarze: 1 , odsłony: 3451
kategorie artykułu:

4 na 5 starszych osób, które otrzymały nietypowe telefony, nie dało się oszukać tzw. fałszywej funkcjonariuszce. Duży wpływ miała kampania informacyjna realizowana przez policję w całej Polsce. Nadal niestety są odnotowywane przypadki tego typu przestępstw, gdzie w wyniku oszustwa pokrzywdzonymi są osoby starsze. 

W ciągu jednego dnia do pięciu z mieszkanek powiatu ząbkowickiego zadzwonił telefon. Seniorki odebrały i rozmawiały z kobietą, która podszywała się pod funkcjonariuszkę policji. Kobieta zdała relacje iż właśnie doszło do wypadku, w którym sprawcą jest osoba najbliższa (zwykle syn lub córka). Poinformowała także, że sprawa może być załatwiona polubownie pod warunkiem, że przekaże pieniądze dla poszkodowanych. Fałszywa policjantka oszukała jedną osobę – kobieta przekazała 17 tysięcy złotych. Od pozostałych kobiet oszustka próbowała wyłudzić od 30 tysięcy złotych do nawet 450 tysięcy złotych.

Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o pieniądze. Nikogo nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach, nie żądają podania jakichkolwiek loginów i haseł do konta. Nigdy nie proszą o wpłacanie pieniędzy do jakiejkolwiek akcji. O próbie wyłudzenia danych należy bezwzględnie powiadomić Policję.

KPP ZąbkowiceŚląskie

 

Wasze komentarze

Łapać takie suczysko i łamać ręce

środa, 07.08.2019 07:14:04 autor: SKL

dzisiaj, 34 min temu
poniedziałek, 21.10.2019 11:54
2
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec