[FOTO, WIDEO] V Wiosna Tulipanów w Kamieńcu

poniedziałek, 13.5.2019 09:49 7237 4

Podczas majówkowego weekendu przez Pałac Księżnej Marianny Orańskiej i otaczający go wielki park z mauzoleum przewinęło się kilka tysięcy osób.

Najpierw (w piątek) Kamieńcu Ząbkowickim uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak w całej Polsce – uroczysta Msza św. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a potem koncert polskich melodii w wykonaniu orkiestry dętej. W liturgii brały udział poczty sztandarowe, delegacje instytucji i środowisk, a nade wszystko mieszkańcy gminy. Homilia dotykała naszej społecznej wrażliwości na tradycję, ale też była apelem o codzienną otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Te wektory są bowiem spoiwem naszej narodowej i społecznej jedności.

Następnego dnia (w sobotę) od rana trwał turniej wędkarski, nieco później swoje stoiska i prezentacje uruchomili producenci kwiatów, krzewów i drzew ozdobnych. Wszyscy idący w kierunku pałacu mogli podziwiać i zaopatrywać się w najprzeróżniejsze i najbardziej fantazyjne pod względem barw i kształtów rośliny. Na terenie dziedzińca pałacowego pojawiły się oczywiście przepiękne tulipany nawiązujące do niderlandzkich korzeni Księżnej Marianny. Plenerowe place zabaw, mobilna gastronomia i „pchli targ” uzupełniały paletę atrakcji V Wiosny Tulipanów.

Po południu Czerwony Kościółek zamienił się w salę koncertową. Za sprawą chóru żeńskiego Chór „Puellae Cantantes” działającego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Zespół jest uczestnikiem koncertów, konkursów i festiwali w Polsce i poza jej granicami.   Odbył podróże artystyczne do Czech, Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Danii, Szwecji, Włoch, Wielkiej Brytanii, na Węgry i Słowację. Chórem kieruje Maciej Wojciechowski, który przedstawiał repertuar zaplanowany na występ przed publicznością zgromadzoną w Kamieńcu Ząbkowickim. 

Wieczór zapowiadał się jako integracyjny punkt programu i takie było zresztą oczekiwanie mieszkańców i gości, którzy mimo chłodu, pojawili się na pikniku zaaranżowanym na kamienieckich błoniach. Na scenie pojawiły się utalentowane osobowości z kamienieckich szkół. Wokale były imponujące, a rzęsiste brawa świadczyły o tym, że kolejni wykonawcy trafiali w gusta słuchaczy. Niestety wraz ze zmrokiem załamanie pogody zmusiło organizatorów do przerwania imprezy, która o tej porze miała być zabawą przy muzyce na żywo.

 

UG Kamieniec Ząbkowicki 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Wiosna wtorek, 14.05.2019 09:14
Niestety chyba najgorsza edycja jaka była, w porównaniu z tą z roku wyborczego to dno... Może kiedyś
wtorek, 14.05.2019 22:40
Wiosna nie obrażaj ludzi którzy zdążyli wystąpić przed ulewnym deszczem....
wtorek, 14.05.2019 22:47
A widziałeś Wiosna ile było ludzi. Jak nie widziałeś na...
wtorek, 14.05.2019 12:46
komuniści odwalili tandetę aby się obłowić