komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Kombinezony dla ząbkowickich medyków od starostwa. Pogotowie nadal potrzebuje naszego wsparcia!

środa, 4.11.2020 11:26 , komentarze: 6 , odsłony: 2268
kategorie artykułu:

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich przekazało ząbkowickiemu pogotowiu ponad 100 kombinezonów. To ważne wsparcie, ale potrzeby są znacznie większe i ratownicy apelują do ludzi dobrej woli o wsparcie, szczególnie jeśli idzie o środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekcji. 

fot. ilustracyjne

 

- Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich przekazało na rzecz SPZOZ Pomoc Doraźna 125 szt. kombinezonów ochronnych o wartości 10 tys. zł. Jest to kolejna pomoc przekazana ząbkowickim medykom. Zakupione kombinezony zabezpieczą ratowników podczas niesienia pomocy mieszkańcom i poszkodowanym w wypadkach w tym trudnym okresie - informuje starostwo.

Starostwo i samorządy, jak również firmy i osoby prywatne wspierają ząbkowickie pogotowie od podczas pandemii, szczególnie na jej początku, wiosną tego roku. Po letnim spadku liczby zakażonych, od października każdy wyjazd pogotowia ponownie jest traktowany jako wyjazd do pacjenta potencjalnie dodatniego, a to się wiąże z pracą w pełnym zabezpieczeniu i każdorazową dezynfekcją. Środki ochrony indywidualnej oraz środki dezynfekcyjne zużywane są w bardzo szybkim tempie, stąd apel pogotowia o wsparcie. 

- Już wystąpiłam o kolejne wsparcie do starostwa, samorządowców, urzędu wojewódzkiego.  Liczę na ich zrozumienie i pomoc, tak jak zawsze nas wspierali i mogliśmy na nich liczyć. W miarę własnych możliwości także dokonujemy zakupów środków ochrony osobistej, zakupiliśmy urządzenia do dezynfekcji, do zamgławiania ambulansów. Część rzeczy oczywiście otrzymujemy z tak zwanego przydziału, ale są one bardzo szybko zużywane. Wystarczy powiedzieć, że w ciągu roku różnego rodzaju interwencji mamy około  16 000, pełne zabezpieczenie dla dwóch osób, które po każdym wyjeździe musi być zmienione, a karetka zdezynfekowana – to są naprawdę ogromne ilości środków. A przecież już wiemy, że pandemia nie skończy się za tydzień, dwa, a potrwa prawdopodobnie jeszcze kilka miesięcy - mówi Doba.pl Beata Gil, dyrektor SP ZOS Pomoc Doraźna. 

Najbardziej potrzebne są kombinezony, osłony na buty, maski z filtrem FP 3 i 2, rękawiczki, środki dezynfekcyjne. Można także wpłacać środki finansowe na konto pogotowia. Fundusze zgromadzone na wiosnę zostały wykorzystane na zakup urządzeń dezynfekujących oraz środki ochrony osobistej.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 11.1.2021 14:33
4
sobota, 2.1.2021 10:01
10
czwartek, 31.12.2020 21:17
8
niedziela, 27.12.2020 14:52
2
sobota, 26.12.2020 09:55
4
wtorek, 22.12.2020 11:47
3
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa