Kolejni pijani kierujący zatrzymani na drogach powiatu. Jeden z nich zakończył jazdę dachowaniem.

wtorek, 18.1.2022 11:09 3575 3

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Pomimo ciągłych apeli policji, wysokich kar i ryzyka utraty prawa jazdy nadal zdarzają się osoby, które lekceważą prawo i za kierownicę wsiadają w stanie nietrzeźwości. Stanowią oni ogromne zagrożenie na naszych drogach narażając siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. PIŁEŚ – NIE JEDŹ!

12 stycznia około godziny 11:00 w Kamieńcu Ząbkowickim policjanci zatrzymali do kontroli samochodem osobowym Volkswagen Golf. Okazało się, że 62-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego ma 2 promile alkoholu.

W dniu 13 stycznia w godzinach porannych dzielnicowi z Ząbkowic Śląskich zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem Piaggio. 62-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego miał ponad promil alkoholu.

Kolejna z zatrzymana to 45-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym Toyota, która w dniu 13 stycznia po godzinie 18 w Ząbkowicach Śląskich nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego ją pojazdu Renault Megane i doprowadziła do tylnego zderzenia. Kierująca była nietrzeźwa. Badanie alkomatem pokazało, że miała ponad 1,2 alkoholu w wydychanym powietrzu.

Rekordzista w dniu 15 stycznia około godziny 15:30 w gminie Ziębice wjechał do przydrożnego rowu gdzie dachował. 36-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego miał ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście jechał sam.

Za jazdę po alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna jak również zakaz prowadzenia pojazdów.

Po raz kolejny przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy o surowych konsekwencjach karnych, a przede wszystkim o tym, że swoim zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Pijani kierujący narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

W poprzednim tygodniu również zatrzymano kilku kierowców, którzy wsiedli za kółko mimo stanu nietrzeźwości:
CZYTAJ RÓWNIEŻ: W minionym tygodniu na drogach powiatu zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierujących

Źródło: KPP Ząbkowice Śląskie

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

wtorek, 18.01.2022 14:34
Grzywny nie pomogą zamykać na 6 miesięcy w górę
wtorek, 18.01.2022 14:53
Ziębice cały czas w czołówce z piciem.w Ziębicach picie to
wtorek, 18.01.2022 11:44
ile przyjął dawek ?