Kolejne spotkania z maturzystami na temat naboru do służby

czwartek, 21.4.2022 11:05 209 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich promowali zawód policjanta podczas spotkań edukacyjno-profilaktycznych z tegorocznymi maturzystami. Z młodzieżą poruszyli tematykę związaną z wymogami formalnymi, jakie kandydat musi spełnić oraz przybliżyli pracę policjantów w poszczególnych wydziałach.

W ostatnich tygodniach policjanci z ząbkowickiej komendy spotykali się z tegorocznymi maturzystami na prelekcjach dotyczących zasad naboru do służby w Policji. Młodzi ludzie, którzy w tym roku zdają maturę stoją przed ważnym wyborem swojej drogi zawodowej. Studia czy praca. Czasami można połączyć jedno z drugim Tak jest na przykład w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży zalety pracy w służbach mundurowych jak również nie ukrywali trudów i wyrzeczeń z którymi ten zawód się wiąże. Policjanci opowiadali również o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi. Podkreślali, że zadaniem Policji jest dbanie o bezpieczeństwo w naszym kraju, że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje też mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym. Poruszyli tematykę związaną z wymogami formalnymi, egzaminami oraz etapami szkolenia. Odpowiadali na zadane pytania oraz omówili pracę poszczególnych wydziałów. Pytania zadawane przez maturzystów dotyczyły różnych zagadnień, jednak najczęściej pojawiało się pytanie dotyczące warunków pracy, zarobków w Policji, kryterium przyjęć do służby oraz realizowanych akcji.

Podczas spotkania została wyświetlona prezentacja multimedialna, dlatego uczestnicy mogli zobaczyć jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Najbliższe terminy przyjęć do służby w Policji na terenie województwa dolnośląskiego przypadają:

14 czerwca 2022 r.

2 sierpnia 2022 r.

19 września 2022 r.

29 grudnia 2022 r.

Kompletne informacje na temat doboru do służby w województwie dolnośląskim.

 

st.asp. Katarzyna Mazurek/ KPP w Ząbkowicach Śląskich

Dodaj komentarz

Komentarze (0)