Kobieta odkręciła gaz, chcąc popełnić samobójstwo. Uratowali ją policjanci

wtorek, 25.5.2021 10:25 6070

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Ząbkowic Śląskich uratowali kobietę, która usiłowała popełnić samobójstwo.  Wcześniej zadzwoniła na numer alarmowy 112, informując o swoich zamiarach. Została odnaleziona w mieszkaniu w ostatniej chwili - półprzytomna, po tym jak odkręciła gaz w kuchence.

fot. KPP w Ząbkowicach Śląskich

 

W poniedziałek 24 maja około godziny 22.30 policjanci z Komendy Policji w Ząbkowicach Śląskich otrzymali informację o zgłoszeniu, dotyczącym prawdopodobnej próby samobójczej.

- Kobieta dzwoniąca na numer alarmowy nie przedstawiła się i nie powiedziała skąd dzwoni. Była roztrzęsiona i płakała. Niezwłocznie ustalono abonenta telefonu, z którego niedoszła samobójczyni kontaktowała się z numerem alarmowym. Był to mąż zgłaszającej - mówi st.asp Katarzyna Mazurek z KPP w Ząbkowicach Śląskich. 

Policjanci, którzy udali się do mężczyzny w rozmowie z nim ustalili, o kogo może chodzić oraz gdzie kobieta może przebywać.

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali wraz z mężem kobiety pod ustalony adres na terenie gminy Ząbkowice Śląskie. Już na korytarzu budynku wielorodzinnego poczuli ulatniający się gaz. Natychmiast pobiegli do mieszkania. W jednym z pomieszczeń na podłodze znaleźli leżącą kobietę. W kuchence gazowej był odkręcony gaz, który policjanci natychmiast zakręcili. Na miejsce wezwano Pogotowie i Straż Pożarną. Kobieta okazała się nietrzeźwa - informuje policjantka. 

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji oraz reakcji policjantów niedoszła samobójczyni w ostatniej chwili została odratowana.

Policja przypomina o bezpłatnym kryzysowym telefonie zaufania dla dorosłych. Dzwoniąc pod nr 116 123 otrzymasz pomoc w wyjściu z kryzysu lub przekierowanie do odpowiednich miejsc pomocowych od dyżurujących psychologów i innych specjalistów.