Kinga Sierant laureatką dolnośląskiego konkursu literackiego

wtorek, 6.12.2022 11:29 462 0

Sukcesem zakończył się udział uczennicy klasy III liceum ogólnokształcącego w Ziębicach - Kingi Sierant w XVIII edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego „O laur złotego pióra”. Jej esej na temat „Współkochać przyszłam – nie współnienawidzić” (Antygona, Sofokles). „Współ-” w połączeniu z proponowanymi przez Ciebie wyrazami jako panaceum na zło tego świata” został wyróżniony spośród blisko 100 nadesłanych na konkurs prac.

Uroczysta gala rozdania nagród miała miejsce 1 grudnia w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Członkowie jury, gratulując uczestnikom wyróżnień i talentu, zwrócili uwagę, że nagrody trafiają nie tylko do osób pielęgnujących piękno naszego języka, ale też odznaczających się wrażliwością na świat oraz uważnym spojrzeniem na drugiego człowieka. W czasach  egoizmu, myślowego skrótu i dewaluacji języka takie postawy ludzi   są rzadkie, więc tym bardziej cenne.

Gratulujemy Kindze znalezienia się w elitarnym gronie dolnośląskich uczniów i dziękujemy za reprezentowanie szkoły w prestiżowym konkursie.

 

ZSP Ziębice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)